Mercedes: Renault byl „stávkokaz“ ohledně testů pneumatik

Mercedes: Renault byl „stávkokaz“ ohledně testů pneumatik

Šéf Mercedesu Toto Wolff řekl, že jeho tým souhlasil s testováním 18 palcových pneumatik jen kvůli toho, že se testů zúčastní „stávkokaz“ Renault.

Všech deset týmu dostalo nabídku, že se mohou zúčastnit testů 18 palcových pneumatik. Týmy se ale testů musí účastnit s jiným vozem, přesněji s upravenou verzí toho loňského.

Většina z nich se zdráhala v roce 2019 vyčlenit prostředky na takovýto projekt a bylo zvažováno odložení testování na rok 2020.

Nicméně, jakmile Renault souhlasil s výrobou vozu již letos, Mercedes neměl jinou možnost, než se zúčastnit, stejně tak McLaren.

Ferrari se odhlásilo, jelikož tým údajně nemá prostředky a čas. Red Bull pro změnu nemá k dispozici loňský vůz, jelikož došlo ke změně dodavatele motorů.

„Bylo to velmi těžké rozhodování,“ řekl Wolff. „Na jednu stranu chápeme, že Pirelli potřebuje testovat, na druhou stranu toto byly prostředky, které nebyly v plánu letos utratit.

Takže jsme doufali, že se testy přesunou na rok 2020. Vyjasnili jsme, že pokud s tím budou všechny týmy souhlasit, bude to dobrý výsledek, ale pokud jeden jediný tým bude pro testy již letos, přidáme se a zúčastníme se jich. Renault byl stávkokaz, až potom jsme to byli my a McLaren.“

Šéf Renaultu Cyril Abiteboul dal jasně najevo, že získání znalostí o pneumatikách je pro francouzského výrobce prioritou.

„Byl to návrh, který Pirelli nabídlo všem týmům,“ řekl Abiteboul. „Byla to také žádost Pirelli a myslím si, že máme povinnost zajistit, aby Pirelli bylo schopno odvádět dobrou práci.

Když se podíváme na důležitost porozumění pneumatik, upřímně řečeno, jsme pozadu. Většina problémů, které jsme měli od začátku sezóny, je způsobena změnou konstrukce, kterou jsme podcenili.

Znovu to jen dokazuje, že na tomhle musíme zapracovat. A jak bych mohl něco takového říkat a nepřijmout nabídku, díky které bychom s tím před rokem 2021 mohli něco udělat? Úplně se to nabízí.“

Sdílejte na:
Zavřít