Mercedes nedovolí, aby se vztah jeho jezdců zkazil. Má páky

Mercedes nedovolí, aby se vztah jeho jezdců zkazil. Má páky

Bottas s Hamiltonem spolu zatím vycházejí, pokud se však utkají o titul, jejich vztah se může výrazně zhoršit. Mercedes již má své zkušenosti.

Mercedes má za sebou nejlepší vstup do sezóny Formule 1 v celé její historii. Žádnému jinému týmu se nepodařilo získat v prvních čtyřech velkých cenách dvojité vítězství.

Dobře spolu zatím vycházejí také jeho závodníci, Valtteri Bottas a Lewis Hamilton. Oba však mají nyní po dvou triumfech a v čele průběžného pořadí šampionátu je dělí jediný bod.

Tým si proto dobře uvědomuje, že pokud oba vydrží ve hře o titul, může se jejich vztah rychle zhoršit. Tak jako tomu bylo v případě Hamiltona s Nikem Rosbergem, než Němec po zisku svého titulu na konci sezóny 2016 opustil Formuli 1. Má proto své páky.

„Trochu mi to tuhle situaci (z let 2014 až 2016) připomíná,“ řekl šéf týmu Toto Wolff. „Máte dva jezdce, kteří mají ambici a možnost vyhrát šampionát a je na nás na všech spolu s nimi, abychom si uvědomovali, v jaké jsme situaci a měli na paměti, že velice rychle mohou být (Sebastian) Vettel a (Charles) Leclerc zpátky ve hře.

Na tom vztahu rozhodně záleží, abychom se vyhnuli tomu, čím jsme si prošli s Nikem a Lewisem.

Máme velké štěstí, že mají velice dobrý vztah. Vycházejí spolu. Neprobíhá mezi nimi moc her na pozadí, mám z toho velkou radost. Musíme být ale bdělí, protože už jsme viděli vztahy kazit se.

Oba jezdci mají ambici získat titul. Chceme, aby v autě byli jako lvi, takže od nich nemůžeme čekat, že se budou chovat jako ovce. Musí mezi nimi ale zároveň zůstat respekt.

Jako tým jsme velice silní a nedovolili bychom, aby se vztah našich jezdců zkazil tak, aby to začalo mít na tým negativní vliv. Pokud by k tomu znovu došlo, jako mezi Nikem a Lewisem, zajistíme, že jezdcům dáme žlutou nebo červenou kartu. K tomu ale máme daleko, tak zle na tom nejsme.“

Sdílejte na:
Zavřít