Mercedes by měl v Kanadě nasadit vylepšený motor

Mercedes by měl v Kanadě nasadit vylepšený motor

Letošní sezona Formule 1 je zatím jasnou záležitostí stáje Mercedes. „Stříbrné šípy“ totiž opanovaly všech dosavadních šest velkých cen, přičemž v úvodních pěti závodech dokonce dosáhly na dvojité vítězství.

Lewis Hamilton ale i navzdory této dominanci stále vidí prostor pro zlepšení a uvedl, že společně s týmem pracuje na jejich realizaci. Jednou z oblastí, které se tyto novinky dotknou, je také pohonná jednotka. Její první letošní upgrade by měl tým podle Brita nasadit již při Velké ceně Kanady, která je na programu příští týden.

„Budeme dělat spoustu analýz, zejména co se týče lepšího porozumění pneumatikám a lepšího využití našich postupů. Co se mě týče, snažím se ještě lépe spolupracovat s inženýry a dostat ze svého vozu více. A vím, že na vývoji pracují také kluci v továrně. Pro další závod pravděpodobně budeme mít nový motor, takže vůz se bude posouvat dopředu stejně jako my,“ uvedl Hamilton.

Mercedes nasadí ze všech výrobců pohonných jednotek ve startovním poli vylepšení jako poslední. S inovací svých motorů přišla letos nejdříve Honda ve Velké ceně Ázerbájdžánu. Japonce poté v dalším závodě ve španělské Barceloně následovaly Renault i Ferrari.

Hamilton rovněž trvá na tom, že i přes svou suverenitu nebude jeho tým polevovat. Dále se vrátil také k uplynulému závodu v Monte Carlu, kde podle něj byli soupeři Mercedesu“tak blízko, jak jen mohli být“. Zároveň ale svůj tým pochválil za přesvědčivý výkon, ačkoli jeho cesta za monackým triumfem byla zkomplikována nevhodnou volbou pneumatik během pitstopu. Rodák ze Stevenage však věří, že si „stříbrné šípy“ vezmou z této chyby ponaučení.

„Byli jsme samozřejmě na špatných pneumatikách, tudíž co se týče strategie, mohli jsme bezpochyby odvést lepší práci. Nejsme vždy perfektní a rozhodně si myslím, že se z toho poučíme. Co vás nezlomí, to vás jenom posílí.“

V Montrealu se Hamiltonovi zpravidla daří. Na okruhu Gillese Villeneuva totiž v minulosti ukořistil hned šest triumfů, mezi kterými najdeme mimo jiné i jeho premiérové vítězství v královně motorsportu z roku 2007, a je tak druhým nejúspěšnějším závodníkem v historii Velké ceny Kanady. Pokud by se Britovi podařilo vystoupit na nejvyšší stupeň vítězů také letos, vyrovnal by rekord sedmi vítězství Michaela Schumachera.

Sdílejte na:
Zavřít