Měl jsem blízko angažmá u Ferrari, tvrdí Maldonado

Měl jsem blízko angažmá u Ferrari, tvrdí Maldonado

Venezuelan na konci roku 2013 předčasně rozvázal smlouvu s Williamsem. Podle svých slov o něj mělo zájem Ferrari, nakonec však sáhlo po Räikkönenovi.

Pastor Maldonado mohl v roce 2014 závodit za tým Ferrari, italský tým o něj totiž podle jeho slov projevil zájem. Nakonec se však rozhodl pro Kimiho Räikkönena.

Venezuelan na konci neúspěšného roku 2013 předčasně ukončil kontrakt s Williamsem, namísto k Ferrari ale zamířil k Lotusu. Jak se ukázalo, nejednalo se o dobrý tah, s nástupem hybridní éry totiž přišly nespolehlivé a slabé pohonné jednotky Renault, zatímco Williams díky agregátu Mercedesu putoval z chvostu pole až ke špici.

„Byl jsem jediný, byl jsem nový kluk ve F1,“ tvrdí Maldonado, jenž v roce 2012 senzačně vyhrál Velkou cenu Španělska, když porazil domácího Fernanda Alonsa právě ve Ferrari. „V tu chvíli jsem byl jako (Max) Verstappen. Jako svého času Robert Kubica. V té době jsem to byl já. Lidé za mnou chodili, chtěli se mnou jednat a přemýšleli o mně.

V určité době jsem se dostal velice blízko k Ferrari. V tu chvíli jsem čekal, že tam přestoupím. Byla to moje doba. Byl to moment, kdy jsem mohl dostat druhou šanci, nemuset bojovat o to, abych každý den musel dokazovat, co ve mně je.“

Maldonado se domnívá, že jeho šance na angažmá u Ferrari definitivně vyhasly, když v roce 2014 odešel nejprve šéf týmu Stefano Domenicali, později také prezident Luca di Montezemolo.

Venezuelan byl původně u Williamsu spokojený a měl smlouvu až do roku 2015, v sezóně 2013 však přišel velmi nepovedený monopost. Špatné výkony pokřivily také vztahy uvnitř týmu a Maldonado se před závodem v USA dokonce domníval, že s jeho vozem někdo z týmu záměrně manipuluje.

„Očekávali jsme, že budeme mít nejlepší auto v historii Williamsu,“ tvrdí Maldonado. „Jenže jsme měli to nejhorší.“

Sdílejte na:
Zavřít