Měl bych pouze jeden titul, kdybych zůstal u McLarenu, míní Hamilton

Měl bych pouze jeden titul, kdybych zůstal u McLarenu, míní Hamilton

Lewis Hamilton předpokládá, že kdyby ještě pár let zůstal u McLarenu, tak by jeho počet titulů nemusel být tak velký. Za změnu týmu je dodnes vděčný.

Britský pilot byl již od svého útlého mládí propojen s McLarenem. S ním získal v roce 2008 svůj první mistrovský titul. V roce 2012 ovšem hledal Mercedes šampiona pro následující roky, když se formuli 1 nadobro rozhodl opustit Michael Schumacher. Jak sám Hamilton vzpomíná, tak opustit McLaren bylo jedno z nejtěžších rozhodnutí v životě.

V McLarenu jsem byl od svých 13 let, takže to byla moje rodina. Cítil jsem se tam velmi bezpečně a bylo o mě velmi dobře postaráno,“ řekl Hamilton v rozhovoru pro sponzora Mercedesu Crowdstrike.

Myslím, že McLaren má úžasnou historii, vyhráli několik šampionátů, jsou super úspěšní, ale cítil jsem, že tam není nutně potřeba něco budovat. Byl to již proslulý tým, měl už všechen ten úspěch. Mají největší kabinet trofejí a já jsem chtěl jít někam, kde bych mohl být součástí vybudování něčeho většího.“

McLaren byl v roce 2012 uchazečem o mistrovský titul a Hamiltonův odchod do Mercedesu byl pro obě strany rizikem. Nakonec se však Hamilton rozhodl do Mercedesu přestoupit. Do té doby měl na kontě 1 mistrovský titul a 21 vítězství.

Když jsem se připojil k týmu, tak neměl v kabinetu mnoho trofejí. Byli na cestě vybudovat něco velkého, přicházelo sem více a více lidí. Byl jsem rád, že mohu jít někam, kde mohu využít vše, co jsem se za ty roky naučil. Bylo privilegium pracovat v McLarenu. Chtěl jsem aplikovat tyto znalosti na tým, který není příliš úspěšný, aby se úspěšným stal.

Určitě zde byly i chvíle, kdy jsem si říkal, jestli budu zase vyhrávat. Musel jsem opravdu analyzovat mnoho výhod a nevýhod.

Mohl jsem u McLarenu zůstat. Když se ohlédnete zpět, tak zjistíte, že kdybych zůstal, neměl bych další titul. Po 14 letech bych byl stále mistrem světa s pouze jedním titulem.“

Sdílejte na:
Zavřít