Měl by se starat o sebe, vzkazuje Verstappen Russellovi

Měl by se starat o sebe, vzkazuje Verstappen Russellovi

Max Verstappen se ohradil vůči komentářům George Russella, který se vyjádřil k situaci ohledně kvalifikačního výkonu Verstappenova kolegy Alexandera Albona. Holanďan mladému Britovi vzkázal, aby se staral sám o sebe a o svůj tým.

George Russell se ve včerejší kvalifikaci umístil na skvělém dvanáctém místě a zopakoval kvalifikační úspěch z rakouského Red Bull Ringu. O jedno místo pozadu skončil Alexander Albon na red bullu.

Albon se během kvalifikace trápil s balancem svého monopostu a několik chyb během jeho finálního kvalifikačního kola v Q2 ho stálo postup do nejlepší desítky.

George Russell se svého dlouholetého rivala zastal. Podle něj „vypadá Albon jako idiot, ale rozhodně jím není“. Doplnil, že by si měl Red Bull své problémy vyřešit.

Novináři se Maxe Verstappena dotázali, co si o slovech George Russella myslí. Holanďan si nebral servítky, Russell by se měl zaměřit hlavně na svůj tým a sám na sebe.

„George o našem týmu nic neví,“ reagoval Verstappen. „Bylo by lepší, kdyby se staral o své auto a své výkony, než aby komentoval situaci ostatních.“

„Z mého úhlu pohledu – snažím se vždy jet na maximum. Pokud mé auto nemůže bojovat o pole position, nevzdám to. Stále se snažím tlačit na úplné maximum.“

Alexander Albon dlouhodobě zaostává za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem. V Rakousku skončil na čtvrtém místě s 11sekundovou ztrátou na třetího Verstappena, ten ale absolvoval o jeden pit stop více.

„Jako tým se na začátku roku trápíme,“ přiznal Albon. „Je to můj první rok, co jsem u týmu od začátku sezóny, takže se v tom teprve učím chodit.“

„Takhle to nechceme, nejsem se svým kvalifikačním výkonem spokojený. Můj první pokus nebyl ideální a kdybych nedělal chyby, asi bychom se do Q3 dostali.“

„Není to top 5, ve které bychom chtěli být, je těžké řídit vůz, který se nechová tak, jak byste si přáli.“

O Red Bullu se před startem sezóny hovořilo jako o hlavním rivalovi Mercedesu v boji o titul. Po dvou závodech však výrazně ztrácí, na Hungaroringu ztratil Verstappen na pole-sittera Lewise Hamiltona 1,4 sekundy.

Alexander Albon věří, že se v průběhu sezóny problémy vyřeší. Vývojový trend Red Bullu skoro každý rok potvrzuje slabší start v úvodních závodech, ale silnější formu na konci roku.

„Vím, že se přes to přeneseme. Chlapi v továrně odvádí skvělou práci, a i přes naše problémy se snažíme vůz zlepšit. Je to o malých krůčcích, ale povede se to.“

„Stejně jako to bylo v případě minulých ročníků, věřím, že se Red Bull dokáže postupně zlepšovat.“

Sdílejte na:
Zavřít