McLaren představil monopost MCL60 pro letošní sezónu

McLaren představil monopost MCL60 pro letošní sezónu

Britská stáj McLaren představila ve svém sídle ve Wokingu monopost MCL60 pro letošní rok. Tým se odchýlil od svého tradičního pojmenování monopostu a číslice 60 připomíná 60 let od založení společnosti.

Tým skončil v loňském roce v poháru konstruktérů na pátém místě. Jezdeckou sestavu tvoří Lando Norris a Oscar Piastri.

McLaren vstupuje do roku 2023 s novým šéfem týmu po odchodu Andrease Seidla, kterého nahradil Andrea Stella. Stella působí v britské stáji od roku 2015 a naposledy zastával pozici závodního ředitele.

„Víme, že jak reálně to je s top 3 týmy a to pro nás může znamenat být potencionálně čtvrtým nejlepším vozem v průběhu sezóny. Jsme realisté v krátkém časovém horizontu, již nyní je dobrý vývoj, který by měl být k dispozici na tratích velmi brzy v sezóně a měl by nám umožnit udělat slušný krok vpřed,“ uvedl nový šéf McLarenu Andrea Stella.

„Myslím, že z hlediska toho, kde se nyní nacházíme, tak realistický a úspěšný rok je, když ještě uděláme několik velkých kroků vpřed. Potřebujeme být týmem, který dokáže bojovat s top 3 týmy, a pokud se nám podaří zakončit letošní sezónu alespoň kolem tohoto místa, kdy budeme bojovat o čtvrté místo mezi konstruktéry a povedeme cestu do první trojky, pak si myslím, že s tím musíme být spokojeni,“ uvedl Lando Norris.

„Je to ambiciózní, čeká nás spousta práce, abychom toho dosáhli, ale myslím, že je to reálný cíl. Nemyslím si, že v tuto chvíli můžete očekávat, že se vyrovnáme Red Bullu, Ferrari a Mercedesu, k tomu máme ještě hodně, hodně daleko, takže uvidíme,“ dodal Lando Norris.

Sdílejte na:
Zavřít