McLaren poprvé nastartoval motor pro letošní vůz MCL38

McLaren poprvé nastartoval motor pro letošní vůz MCL38

Britská stáj z Wokingu dosáhla důležitého milníku v předsezónních přípravách. Inženýři totiž nastartovali poprvé pohonnou jednotku Mercedesu, která bude pohánět MCL38.

McLaren si nenechal tento okamžik pro sebe a podělil se s fanoušky na sociálních sítích se slovy: „Je to živé.“ Pro každý tým je nastartování pohonné jednotky významným milníkem, přičemž se jedná o několikaměsíční práci všech zúčastněných, jak dokazuje druhý zveřejněný příspěvek, ve kterém je zachycena celá továrna, jak přihlíží nastartování motoru.

McLaren jako první tým představil i zbarvení pro letošní sezónu, na zbytek se musí počkat do 14. února, kdy se představí i monopost. Tým z Wokingu zaznamenal ve druhé polovině loňské sezóny vzestupný trend, kdy se začal pravidelně umísťovat na stupních vítězů.

Pro tento rok jsou v plánu vyšší cíle, přičemž oba jezdci mají nyní dlouhodobé smlouvy, jak se potvrdilo v pátek, když prodloužil svůj kontrakt Lando Norris do konce roku 2027. Při této příležitosti potvrdil šéf týmu Andrea Stella, že monopost MCL38 by měl být inovativní evolucí svého předchůdce.

„Myslím, že v některých oblastech vozu ukážeme, že došlo k inovaci a k určitým krokům ve srovnání s MCL60. Ale ve formuli 1 jde velmi často mnohem více o postupné zisky, které zrychlují monopost ve všech jeho oblastech. Takže tam budou některé viditelné prvky, které nesouvisejí s minulostí. Ale pokud jde o většinu, většina zlepšení z hlediska aerodynamické účinnosti, mechanického gripu, interakce s pneumatikami, bude vycházet z mnoha detailů, které nemusí být tak nutně viditelné,“ uvedl šéf týmu McLaren.

Sdílejte na:
Zavřít