McLaren oslavoval vedení v inovacích po letech „dohánění“

McLaren oslavoval vedení v inovacích po letech „dohánění“

Britský pilot McLarenu Lando Norris věří, že se tým opět stal lídrem v oblasti inovací, když během předsezónních testů v Bahrajnu představil svůj nový, chytrý difuzor.

Tým překvapil unikátním řešením difuzoru, který má lopatky po celé délce difuzoru až ke středové části podlahy, aby se zajistilo, že tato novinka je plně v souladu s novými technickými předpisy.

Norris cítí, že komponent je dalším znamením pokroku, který tým dělá, aby se vrátil na přední příčky startovního roštu formule 1.

„Tenhle typ nápadů je opravdu cool,“ řekl Norris pro Sky Sports.

„Z pohledu jezdce je to skvělé, když vidíte, jak chlapi a dámy přijdou s nápadem, který je opravdu inovativní, místo toho, abychom ostatní jen doháněli.

Když se podíváme do minulosti, hodně týmů to zkoušelo tak, že se snažili vrátit na stejnou úroveň jako ostatní týmy, místo aby se snažili vést v různých oblastech.

Dáváme se více dohromady a jdeme správným směrem. Je cool přijít s něčím přelomovým, přijít s něčím, o čem se mluví a co se ostatním líbí.

Naštěstí to od nás moc lidí neokopírovalo a jsme jediný tým, který to má, ale jsem přesvědčen, že se to za pár týdnů změní, ostatní to budou měnit, ať už se jim to na auto bude hodit nebo ne.“

 

Sdílejte na:
Zavřít