McLaren odhalil lakování vozu na letošní sezónu

McLaren odhalil lakování vozu na letošní sezónu

McLaren odhalil vzhled vozu, který si tým nachystal na sezónu 2024. Jejich nový monopost ponese název MCL38. Barva zůstala téměř stejná, zmizelo jen světle modré lakování.

Zatímco v předchozích letech odhalil tým jak vzhled, tak zároveň specifikaci nového vozu najednou, letos se rozhodli v rámci zvýšení marketingového potenciálu ukázat barvy vozu dříve než ostatní týmy.

Nový vůz se bude podobat tomu, který tým používal poslední dva roky, respektive použije barvy vozu MCL36 z roku 2022. Z vozu akorát zmizely světle modré prvky a tým se rozhodl pro tmavě modrou barvu. Na voze samozřejmě zůstala oranžová barva, která je podle generálního ředitele Zaka Browna důležitá. Čísla jezdců budou v chromované barvě. Samotný design, nejen barvy, McLaren odhalí na Valentýna.

A co prohlásili jezdci týmu? Lando Norris se na sezónu v novém voze těší. „Bude to má šestá sezóna ve formuli 1 a doufám, že do ní přeneseme to, jak to na konci sezóny nabíralo na síle, a že to v Bahrajnu rozjedeme. Nové lakování vypadá skvěle, protože obsahuje části z loňských vylepšení, a jsem si jistý, že fanouškům se bude líbit tak jako mě.“ Oscar Piastri se také připravuje na svou druhou sezónu ve formuli 1. „Lakování vozu na rok 2024 vypadá opravdu skvěle a já se těším, jak budu moci druhou sezónu závodit v ikonických barvách McLarenu. Ve svém nováčkovském roce jsem si s týmem vytvořil několik výjimečných vzpomínek, získal jsem dvě pódia a vítězství ve sprintu. Budeme s týmem tvrdě pracovat, abychom tyto výsledky přenesli i do začátku nové sezóny a mohli soupeřit, abychom našim fanouškům dopřáli další nezapomenutelné zážitky.“

Sdílejte na:
Zavřít