McLaren odhalil, jak moc byl Piastriho vůz v Číně poškozen

McLaren odhalil, jak moc byl Piastriho vůz v Číně poškozen

Oscar Piastri a Andrea Stella odhalili, jak moc byl Piastriho vůz po srážce s Danielem Ricciardem poškozený. Andrea Stella svého pilota také pochválil za to, jak se s poškozením vozu vypořádal.

Oscar Piastri do své premiéry ve Velké ceně Číny odstartoval z pátého místa, dojel ale až sedmý, a to 42 sekund za svým týmovým kolegou Landem Norrisem, který si dojel pro druhé pódiové umístění.

Po výjezdu safety caru na konci 27. kola zapomněl Lance Stroll, zaseknutý v hadu aut za leadrem závodu, do čtrnácté zatáčky zabrzdit. Najel přímo do Daniela Ricciarda před ním, který s sebou poté vzal Oscara Piastriho.

Oscar Piastri, který už měl tak problémy s degradací pneumatik, se nyní musel ještě potýkat s následky této nehody.

Na otázku, o jak závažné poškození šlo, odpověděl: „Závažné. Nevím, kolik nás to stálo času, ale když jsem se podíval na zadek auta po závodě, vypadalo to docela rozbitě. Takže si myslím, že to dost vysvětluje tu ztrátu na Norrise. První část závodu to vypadalo v pohodě, chybělo nám trochu tempo, ale nebylo to tak špatné. A po restartu doslova už šlo jen o to omezit škody.“

Do Miami má McLaren naplánované novinky, které, jak Piastri doufá, snad dostanou McLaren na stupně vítězů pravidelně.

„Snad tím auto zrychlí, ale bude zajímavé zjistit, čeho budeme schopni. Samozřejmě to, že Lando dojel druhý (ve Velké ceně Číny – pozn. red.) je skvělý výsledek pro tým, a to velmi nečekaný, takže musíme porozumět tomu, proč se nám tolik dařilo. Snad tedy auto zrychlí a my budeme moci vyzývat ostatní o pódium pravidelněji.“

Andrea Stella, šéf týmu, Oscara Piastriho za závod v Číně pochválil, především za to, že se na poškození auta dokázal adaptovat.

Byla to velká ztráta. Oscar měl poškozený difuzor. Ztratil tak vzadu spoustu přítlaku, řekl bych, že se to rovnalo tak čtyřem desetinám. Takže když jsem slyšel ta čísla, nebyl jsem moc optimistický, že si udržíme pozici tak, jako se to Oscarovi nakonec povedlo. I když je jeho výsledek méně významný než Landův, myslím, že když ztratil tolik přítlaku, tak se mu dobře povedlo pochopit, jak auto řídit,“ okomentoval Stella.

Auto bylo samozřejmě velmi přetáčivé, protože ztratilo přítlak na zadní nápravě, ale podařilo se mu nějak adaptovat a udržet za sebou Lewise Hamiltona. Takže je to dobrý výsledek.“

Sdílejte na:
Zavřít