McLaren: Nové přední křídlo odemkne skrytý potenciál vozu

McLaren: Nové přední křídlo odemkne skrytý potenciál vozu

Britská stáj McLaren věří, že nové přední křídlo, se kterým se poprvé předvedli na Velké ceně Ruska, pomůže odkrýt nevyužitý potenciál svého vozu formule 1. Umožní tak týmu být více konkurenceschopní.

Stáj z Wokingu, která je v současné době třetí v šampionátu konstruktérů, překonala finální termín pro změnu hlavních dílů tím, že na Velké ceně Ruska závodila s předním křídlem ve stylu Mercedesu.

A zatímco samotné křídlo nepřineslo zjevný krok vpřed v samotném tempu, šéf týmu Andreas Seidl si myslí, že odlišná aerodynamika, která nový design křídla umožňuje, by měla pomoci uvolnit větší rychlost ze současného vozu.

S blížícím se datem pro finální změny hlavních komponentů jsme se ke změně odhodlali již teď, abychom získali zkušenosti s novým křídlem co nejrychleji,“ řekl Seidl na otázku Motorsport.com ohledně nového konceptu křídla.

Proto jsme se také rozhodli, že aerodynamiku otestujeme postupně krok za krokem. Vždy, když máme části tohoto balíčku k dispozici, snažíme se jich využít a nainstalovat na vůz. Náš cíl je aplikovat testy z větrného tunelu na trati a zajistit tak co nejlepší výkon vozu.

Dává nám větší možnosti, co se týče uvolnění ještě většího potenciálu z hlediska výkonu vozu. A tímto směrem se ubíráme.

McLaren nadále věří, že Racing Point má nyní třetí nejrychlejší auto, přičemž Renault od Velké ceny Belgie také dosáhl výrazného pokroku.

Těsný souboj týmů ze středu pole nedovolil Seidlovi dělat si iluze. McLaren bude potřebovat, aby urychlil svá vylepšení, pokud nemá v tomto boji o celkové třetí místo prohrát se svými hlavními soupeři.

Z hlediska čistého automobilového potenciálu si myslím, že Racing Point je podobný tomu, jaký byl v průměru od barcelonského testu, protože je jednoznačně nejrychlejším vozem v této bitvě,“ řekl Seidl.

Renault se od závodu v Belgii také hodně zvedl, udělali dobrý krok vpřed. Zároveň jsme s nimi vždy bojovali v závodech, ať už před nimi, nebo v kvalifikacích.“

Uznali jsme, že udělali dobrý krok vpřed, a nyní je jen na nás, abychom se ujistili, že postupujeme také s naším vozem a najdeme další krok z hlediska tempa, pokud si chceme udržet třetí místo.“

Je důležité analyzovat, co se stalo v Soči, také podrobně analyzovat, co přineslo toto nové přední křídlo na Landově voze. A pak je důležité učinit správné závěry a přinést vylepšení, které udrží tuto bitvu naživu.

Sdílejte na:
Zavřít