Masi udělal všechno správně, tvrdí Grosjean

Masi udělal všechno správně, tvrdí Grosjean

Bývalý pilot formule 1 Romain Grosjean je jedním z mála lidí, kteří stojí na straně ředitele závodu Michaela Masiho. Podle Francouze udělal v Abu Zabí vše správně.

Romain Grosjean opustil královnu motorsportu na konci sezony 2020, přičemž po hrozivě vypadající nehodě v Bahrajnu, kterou zázrakem přežil, nenastoupil do závěrečných dvou velkých cen v Sachíru a Abú Zabí. Závod na okruhu Yas Marina uzavíral i uplynulý ročník. Doprovázela jej však obrovská kontroverze, na níž prodělal Lewis Hamilton, zatímco Max Vestappen mohl slavit titul. Spousta lidí Masiho verdikt odsoudila a volá po jeho nahrazení. Avšak najde se i hrstka těch, kteří s Masim souhlasí. Mezi ně patří právě i francouzský závodník.

„Líbilo se mi to! Bylo to napínavé, moje srdce divoce bylo,“ uvedl Grosjean na tiskové konferenci série Indy Car, kde reprezentuje barvy Andretti Autosport. „Myslím si, že mít dvě auta, která na jedno kolo bojují o mistrovský titul, je neuvěřitelné.“

„Podle mě je špatné si myslet, že se šampionát rozhodne v jednom kole. Bylo 22 velkých cen, a když se podíváte na celou sezonu, pak víte, že měl Max v Baku defekt, Valtteri Bottas v Maďarsku do Verstappena naboural a pak byl ten závod v Silverstone (kolize mezi Hamiltonem a Vestappenem). Myslím si, že pokud se podíváme na to, kolik ztratil Verstappen bodů, ne nutně svou chybou, pak byl na konci tím, kdo v šampionátu získal více,“ zdůrazňuje. Zároveň přiznal, že coby fanoušek poslední kolo „zbožňoval“.

Grosjean brání Masiho

A co spočívalo v té kontroverzi? Masi povolil předjet safety car pouze závodníkům ztrácejícím kolo, kteří byli mezi vedoucím Hamiltonem a druhým Vestappenem, avšak ti, co byli za Nizozemcem, museli zůstat ve stejném kole jako Brit a následně závod na poslední kolo restartoval.

„Můžete se na to dívat různými pohledy. Bylo by to divné nenechat tyto auta jej nepředjet a mít Lewise jako prvního a pak Maxe za dalšími čtyřmi vozy v kole o mistrovský titul. Na druhou stranu to rozhodně nebylo dobré rozhodnutí pro Lewise, ale coby televizní fanoušek, divák, si myslím, že to bylo správné rozhodnutí. Nemyslím si, že by by nebylo pro šampionát dobré, dojet do cíle za safety carem. Také by nebylo dobré, kdyby první a druhý byl rozdělený několika auty,“ uzavřel 35 letý rodák z Ženevy.

Sdílejte na:
Zavřít