Martinius Stenshorne vítězí ve sprintu F3 v Melbourne

Martinius Stenshorne vítězí ve sprintu F3 v Melbourne

V sobotním sprintu F3 v Melbourne si pro první zlatý pohár v této třídě dojel Nor Martinius Stenshorne ze stáje Hitech.

Pod zataženou oblohou, ale za sucha směl do Melbournského sprintu F3 z pole position vyrazit Nizozemec Laurens van Hoepen (ART) před Norem Martiniusem Stenshornem (Hitech) a domácím Christianem Mansellem (ART). Odpich vyšel za relativně velkého zájmu australského publika nejlépe van Hoepenovi. Za ním se z prvního kola, které se obešlo bez nehod, vrátili Stenshorne, Mansell, Goethe, Lindblad a Boya.Tato šestice předvedla fandům zábavný úvod, přičemž si van Hoepen se Stenshornem několikrát prohodili vedení. V 5. ze 20 kol se ovšem definitivně prosadil malý Nor.

Do poloviny závodu se pole ovšem roztáhlo. Stenshorne spěchal s dvou sekundovým náskokem na Lindblada směrem prvního vítězství v F3, za nimi následovali se sekundovými odstupy van Hoepen, Boya, Goethe a Mini. Zbývající bodované pozice zatím drželi Montoya, Wurz, Bedrin a Beganovic.

Neutralizovalo se až po 13 kolech, když vytlačil druhý Australan v poli Smith v boji o poslední místo Thajce Inthraphuvasaka do štěrku první zatáčky. Zbývající 4 kola ostrého závodu poté pojal úřadující vicemistr F-Regional Stenshorne suverénně a zvítězil těsně před Lindbladem, van Hoepenem, Boyou, Goethem a dobře finišujícím Beganovicem. Malé body si rozdělili Mini, Bedrin, Dunne a Montoya. Nedělní poleman Leonardo Fornaroli vyšel coby 11. naprázdno, předsezónní favorit Luke Browning dopadl ještě hůře a musel hned úvodem do boxů. Sophia Florschová uzavírala po dalším nevýrazním výkonu top 20.

Výsledek závodu F3 v Melbourne:

  1. Martinius Stenshorne, Hitech
  2. Arvid Lindblad, Prema
  3. Laurens van Hoepen, ART
  4. Mari Boya, Campos
  5. Oliver Goethe, Campos
  6. Dino Beganovic, Prema
  7. Gabriele Mini, Prema
  8. Nikita Bedrin, PHM
  9. Alex Dunna, MP
  10. Sebastian Montoya, Campos

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít