Malajský premiér chce vrátit F1 zpátky na Sepang

Malajský premiér chce vrátit F1 zpátky na Sepang

Malajský premiér Mahathir Mohamad prohlásil, že si přeje, aby se Formule 1 vrátila na okruh v Sepangu v blízké budoucnosti. Pravděpodobný návrat by mohl být už v roce 2021.

GP Malajsie byla součástí kalendáře královny motorsportu mezi lety 1999–2017. Důvodem odchodu byla vysoká cena za pořádání Formule 1 a taky změna vlády v Malajsii. Současný premiér Malajsie, který byl zvolen minulý rok, Mahathir Mohamad byl rovněž premiér v době, kdy Formule 1 poprvé zavítala na okruh v Sepangu.

„Věříme, že zájem o GP Malajsie je stále velký a chceme vrátit Formuli 1 zpátky na Sepang,“ uvedl malajsijský premiér.

Zároveň dodal, že na okruh by mohlo dorazit více návštěvníků díky Formuli 1. V letošním roce okruh pořádá Moto GP a vytrvalostní závody.

Myslíme si, že pokud budeme pořádat Grand Prix znovu, budeme mít návštěvnost nad sto tisíc fanoušků a pro nás by se to vyplatilo. Kromě toho, když jsme pořádali závod Formule 1, tak přenos vysílaly televizní stanice do celého světa, kde je dalších asi dvě stě miliónů fanoušků,“ dodal Mahathir Mohamad.

Šéf okruhu Sepang Razlan Razali naopak věří, že pozdější návrat do Formule 1 vypadá jako více pravděpodobnější.

„Rádi bychom měli přestávku od Formule 1 alespoň pět let od našeho posledního závodu v roce 2017. Musíme prostě počkat, jak se Formule 1 vyvine v dalších letech,“ řekl Razlan Razali.

Sdílejte na:
Zavřít