Magnussen: Nikdy jsem takhle tvrdě nebojoval o bod

Magnussen: Nikdy jsem takhle tvrdě nebojoval o bod

Jezdec Haasu, Kevin Magnussen, obsadil na Velké ceně Singapuru poslední bodované místo. Dánský závodník tvrdí, že ještě nikdy tak tvrdě nebojoval o poslední bodovanou příčku.

V sobotní kvalifikaci se Kevin Magnussen umístil na šestém místě a do nedělního závodu odstartoval z třetí řady. Přesto, že tempo Haasu bylo v úvodu závodního víkendu dobré, v závodě americký tým už lehce ztrácel.

Haas se především potýká s velkou degradací pneumatik, a proto se jezdecká dvojice často objevuje mimo bodovanou desítku. Ovšem i přesto dokázal Magnussen získat pro tým na okruhu Marina Bay další bod.

Po tom, co se Magnussen kvalifikoval na 6. místě a jeho týmový kolega, Nico Hülkenberg, na místě desátém, však Magnussen po kvalifikaci prohlásil, že tým „musí myslet na body“.

Navzdory chybě, kterou udělal v závěru závodu, se Dán dokázal vrátit na desátou příčku a získat alespoň jeden bod. Naposledy, kdy se Magnussen umístil na bodované příčce, bylo v květnu v Miami.

„Byl to těžký boj, myslím, že jsem ještě nikdy tak tvrdě o bod nebojoval,“ řekl Kevin Magnussen po závodě.

„Ale opravdu moc jsem ho chtěl a po kvalifikaci by to bylo takové zklamání, kdybych z toho nic neměl.“

„V jednu chvíli to vypadalo těžce, jakmile jsem byl v první, druhé zatáčce mimo trať, myslel jsem si, že je konec, moje pneumatiky bylo prostě hotové.“

„Takže jsme zajeli do boxů pro měkké pneumatiky a ty fungovaly velmi dobře, i tempo bylo dobré. Získal jsem pár pozic a pár lidí havarovalo, a já získal bod a jsem rád, že jsem se pro něj tak nadřel.“

Ovšem v sedmé zatáčce, když se Magnussen snažil ubránit před Pierrem Gaslym, byl na výjezdu příliš široký a ztratil několik pozic.

Ale po tom, co byl ve 44. kole spuštěn virtuální Safety car, kvůli Oconovi, který odstavil svůj monopost na výjezdu z boxů, využil Haas této příležitosti a nasadili Magnussenovi čerstvé pneumatiky.

Magnussen se s novou sadou dokázal probojovat na 11. příčku a po havárií George Russella v posledním kole, se posunul na desátou příčku.

„Dostali jsme příležitost a využili jsme ji,“ dodal Magnussen. „Byli jsme připraveni toho využít. Vždy říkám, že do těchto závodů jdeme s tím, že víme, že závodní tempo nebude tak dobré, a že degradace pneumatik nebude na naší straně, takže musíme být připraveni využít každou příležitost, která se naskytne. A to jsme dnes udělali a vyplatilo se.“

Momentálně se Haas nachází v Poháru konstruktérů na osmém místě s celkovým počtem dvanácti bodů.

Sdílejte na:
Zavřít