Loeb radí Räikkönenovi, aby dále jezdil rally

Loeb radí Räikkönenovi, aby dále jezdil rally

Polský závodník Robert Kubica v minulých dnech potvrdil, že by Kimiho Räikkönena v příštím ročníku opět rád uvítal ve Formuli 1, jiného názoru je ale Sebastien Loeb, pilot WRC.

Titul v roce 2007 patřil ve Formuli 1 právě finskému pilotovi Kimi Räikkönenovi, který ale pro letošní sezónu přenechal v královně motorismu svou závodní sedačku ve Ferrari Fernandu Alonsovi. U motorismu zůstal, ale z Formule 1 si to namířil do rally. Nyní se spekuluje, zda-li by se mohl uskutečnit jeho návrat, či Fin i nadále zůstane v jiné kategorii. Myslím si, že by měl zůstat i během příštích sezón,“ prozradil Sebastien Loeb, držitel šesti mistrovských titulů WRC z posledních let. V letošní sezóně se teprve učí, má své poznámky a i nadále se může zlepšovat. Pokud by odešel, celá letošní sezóna by byla jen ztrátou času.“

Pokud bude v rally pokračovat i v nadcházejících letech, rozhodně využije svých zkušeností z první sezóny a bude na nich moci postavit další úspěchy,“ myslí si Francouz.V příštím ročníku bude rozhodně lepší, alespoň pokud bude pokračovat,“ dodal.

Sám finský pilot se o své budoucnosti zatím nerozhodl, ale potvrdil, že o jeho dalším angažmá v motorsportu bude jasno během nadcházejících týdnů. Samozřejmě že o Formuli 1 mám i nadále zájem, ale nyní si užívám to co dělám, protože mě to baví,“ prozradil Räikkönen pro BBC.Ještě jsem se nerozhodl, kde budu působit v roce nadcházejícím, ale veřejnost o tom budu informovat velmi brzy, snad již po finské rally,“ zakončil Fin. Finská rally, kde se Räikkönen představí na domácí půdě se koná 29. – 31. července. 

Sdílejte na:
Zavřít