Liga mistrů ukazuje, že se nesmíme vzdát, říká Leclerc

Liga mistrů ukazuje, že se nesmíme vzdát, říká Leclerc

Monačan Charles Leclerc je přesvědčen, že Ferrari stále může vyhrát jak jezdecký, tak i konstruktérský šampionát tuto sezónu. Jako inspiraci použil Ligu mistrů.

Ferrari stále nevyhrálo v letošní sezóně ani jeden závod a na vedoucí Mercedes ztrácí 70 bodů. Charles Leclerc uvedl, že se Ferrari nemůže vzdát. Jako příklad použil právě Ligu mistrů, kde Liverpool porazil Barcelonu 4:0. Anglický tým dokázal stáhnout tří brankový deficit a postoupit do finále.

„Jako tým a jako jezdec musíte být vždycky motivovaní a nikdy se nevzdávat. Liga mistrů může posloužit jako dobrý příklad. A takovou máme mentalitu v týmu. Jsme zde proto, abychom vyhrávali, a to my chceme. Děláme vše, co je v našich rukou, abychom se zlepšili a snad se výsledky dostaví,“ řekl Charles Leclerc.

„Výkonnost je dobrá a ještě se zlepší. Nemyslím si, že je to tak špatné, jak ukazuje šampionát. Měli jsme příležitosti, jednou jsem udělal chybu a na druhé straně byl technický problém, který nás stál lepší výsledek. Celkově máme výkon, jen musíme se pokusit dát všechno dohromady a využít náš plný potenciál.“

Monačan rovněž vyjádřil své přesvědčení, že pozice Ferrari po předsezónních testech byla nadměrně medializována ve srovnání se silou Mercedesu.

„Mercedes nebyl daleko v testech. Myslím, že poslední den testů byl jediný den, kdy na to doopravdy tlačili a časy kol měli velice podobné jako my. Nemyslím si, že někdy byli tak daleko zpátky a ani nevíme, jak moc na to tlačili v poslední den testů. Myslím si, že trochu … není správné říct, že jsme byli o mnoho vepředu po testech.“

„Ale snad vylepšení, které jsme zde přivezli budou krokem vpřed a následně uvidíme, co zbytek sezóny. Normálně je Barcelona docela reprezentativní ohledně výkonnosti auta, takže doufáme, že zde budeme silní,“ dodal Charles Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít