Lewis Hamilton zopakoval důvěru Mercedesu navzdory propadu

Lewis Hamilton zopakoval důvěru Mercedesu navzdory propadu

Sedminásobný mistr světa věří i přes obtížnou sezónu 2022 směru, kterým se Stříbrné šípy ubírají. Mercedes po 16 letošních závodech stále nezískal vítězství a bude to první sezóna bez mistrovského titulu od roku 2013.

Lewis Hamilton získal několik pódiových umístění v letošní sezóně. Stejně tak i jeho týmový kolega George Russell – ale týmu z Brackley se nedaří být trvale konkurenceschopný Red Bullu a Ferrari. Mercedes se první půlku roku snažil pochopit chování monopostu W13, které se zlepšilo až ve druhé půlce letošního ročníku.

„Je to vždy složité. Ale řekl bych… podívejte, v minulosti jsme byli velmi silní, vyhráli jsme tituly, naše komunikace se stále zlepšuje. Pořádáme více meetingů a rozhovorů. A já se jen snažím pomoci dát co nejvíce zpětné vazby o tom, co cítím v autě, jaké jsou omezení a kde bych mohl získat čas,“ uvedl Lewis Hamilton.

„To budou věci, které neuvidí v datech, které jsem schopen přinést jako pilot. Takže i na tom úzce spolupracujeme s Georgem (Russellem – pozn. red.). Ale potenciál v těch autech je – máme přítlak, jen ho na některých místech prostě nedokážeme využít. A kvalita jízdy je samozřejmě oblast, kterou můžeme vždy zlepšit.“

„Takže jsem spokojen se směrem, kterým se ubíráme a mám tisíciprocentní důvěru v kluky, kteří dávají všechny tyto kousky skládačky dohromady. Nepochybuji o tom, že příští rok budeme zpátky v boji,“ dodal sedminásobný mistr světa.

Pokud Lewis Hamilton nezíská do konce letošní sezóny vítězství, bude to jeho první rok ve formuli 1, kdy nedosáhl na nejvyšší stupeň pódia.

Sdílejte na:
Zavřít