Lewis Hamilton se spojil se svým bývalým manažerem

Lewis Hamilton se spojil se svým bývalým manažerem

Do osobního týmu Lewise Hamiltona se vrací jeho dlouholetý přítel Marc Hynes. Dříve se staral o obchodní věci sedminásobného mistra světa – vedl dokonce jeho společnost Project Fourty Four jako výkonný ředitel, než se jejich cesty v roce 2021 rozešly.

Podle deníku The Telegraph se Marc Hynes vrátil k britskému jezdci před začátkem letošní sezóny, tentokrát ale bude zastávat výhradně věci okolo závodění.

„Lewis se těší na začátek nové sezóny formule 1 a bude spolupracovat s Marcem Hynesem, svým dlouholetým bývalým kolegou, který bude poskytovat své odborné znalosti a pomáhat Lewisovi na trati. Marc se bude soustředit výhradně na závodní aktivity a podporovat odhodlání Lewise vrátit se do boje o nejvyšší příčky,“ uvedl v prohlášení mluvčí Lewise Hamiltona britskému listu.

Původně byl sedminásobný mistr světa spojován s Penni Throw a její manažerskou společností Copper, ale dohoda mezi stranami skončila loni v prosinci.

„Manažerská smlouva mezi Penni Thow a její společností Copper a Lewisem Hamiltonem přirozeně skončila v prosinci 2023, po uplynutí pevně stanovené doby. V průběhu spolupráce Penni a její tým podporovali Lewisovu podnikatelskou vizi a společně zahájili několik zajímavých podniků. I když manažerská smlouva skončila, Copper bude s Lewisem na některých z těchto společných projektů nadále spolupracovat, aby zajistil jejich další rozvoj a úspěch.“

„V nadcházejících měsících bude Lewis rozšiřovat svou společnost Project Forty Four, která byla založena v roce 2014, a bude provádět zajímavé schůzky a oznámení, protože bude pokračovat v rozvoji svého podnikatelského podnikání a investičních zájmů,“ dodal tiskový mluvčí Lewise Hamiltona.

Vztah mezi Lewisem Hamiltonem a Marcem Hynesem sahá až do doby, kdy sám závodil jako jezdec v juniorských kategoriích formulí, než přešel do role trenéra. Dokonce vyhrál britský šampionát formule Renault i formule 3 a poskytoval rady Maxovi Chiltonovi, Robertu Mehrimu během jejich působení v F1 u dnes již zaniklého týmu Manor.

 

Sdílejte na:
Zavřít