Lewis Hamilton odmítl jednání o smlouvě s Ferrari

Lewis Hamilton odmítl jednání o smlouvě s Ferrari

Lewis Hamilton údajně odmítl nabídku prezidenta Ferrari Johna Elkanna v souvislosti se spekulacemi, které se o něm a jeho smlouvě v poslední době šíří. Jeho cílem stále zůstává získat osmý titul mistra světa.

O budoucnosti sedminásobného mistra světa se v posledních měsících intenzivně spekulovalo, jelikož jeho současná smlouva s Mercedesem vyprší na konci tohoto roku. Lewis Hamilton však opakovaně prohlásil, že zůstává věrný týmu, který mu zajistil šest titulů mistra světa. Zatím ale nebyla potvrzena žádná nová dohoda, která by prodloužila jeho angažmá u německého týmu. Ke spekulacím, že by se mohl poohlédnout po jiném týmu přispěl i nedostatečný výkon monopostu W14, který Mercedes trápil na začátku sezóny

Jedním z možných cílů, o kterém se mluvilo, je Ferrari, přičemž spekulace naznačují, že by prestiž italského týmu mohla být pro pilota Mercedesu lákadlem. Leo Turrini, italský novinář považovaný za respektovaný zdroj informací ohledně Ferrari, prozradil, že John Elkann se osobně pokusil podepsat Lewise Hamiltona. „Lewis Hamilton byl osobně kontaktován Johnem Elkannem. Pokud vím, zdvořile odpověděl: Ne, děkuji. A to se dá pochopit,“ uvedl v publikaci Quotidiano.

Závěrečné prohlášení Lea Turriniho nepochybně odkazuje na problémy, se kterými se Ferrari setkalo během letošní sezóny. V minulé sezóně totiž byli největším vyzyvatelem Red Bullu, kdy získali čtyři vítězství a skončili na druhém místě v Poháru konstruktérů. Letos mají pouze tři pódiová umístění a momentálně se nachází na čtvrtém místě, zatímco Mercedes je druhý.

Cílem Lewise Hamiltona zůstává překonat Michaela Schumachera v počtu mistrovských titulů tím, že získá svůj osmý titul mistra světa a vzhledem k tomu, že Mercedes není daleko od vítězství, byl by šok, kdyby s týmem přerušil kontakt i s ohledem na jejich pouto. Pokud by však přestoupil do italského týmu, stal by se prvním Angličanem od roku 1990, který by nosil barvy Ferrari. Posledním zůstává Nigel Mansell.

Sdílejte na:
Zavřít