Lewis Hamilton byl nejrychlejší v prvním tréninku

Lewis Hamilton byl nejrychlejší v prvním tréninku

Obhájce titulu mistra světa Lewis Hamilton byl v ulicích Monaka nejrychlejší. Druhý skončil Max Verstappen následovaný Valtteri Bottasem.

Je to poprvé od sezóny 2017, kdy Mercedes vyhrál trénink v Monaku. Nejrychlejší čas v hodnotě 1:12.106 zajel Lewis Hamilton. Druhý Max Vestappen zaostal o 59 tisícin sekundy následovaný Valtterim Bottasem, který ztratil na svého týmového kolegu 72 tisícin sekundy.

Na čtvrtém a pátém místě se umístili jezdci Ferrari. Oba jezdci italské stáje mají speciální helmy. Charles Leclerc má helmu, která připomíná jeho otce a Julese Bianchio. Design helmy Sebastiana Vettela odkazuje na legendárního Nikiho Laudu, který zemřel tento týden.

Na šestém místě se umístil Pierre Gasly, následovaný Nicem Hülkenbergem.

Oba jezdci amerického týmu Haas zažili zvláštní situaci, protože jim byly vyvěšeny černé vlajky, které normálně znamenají diskvalifikaci. V tomto případě FIA pomohla Haasu, který měl technické problémy s rádiem a nemohl se spojit se svými jezdci. Po vyřešení problémů pokračovali v tréninku.

Carlos Sainz dokázal odjezdit pouze čtyři kola, protože ho trápily technické problémy s rekuperací energie. McLaren dokázal problémy vyřešit, ale Španěl vyjel jen těsně před ukončením prvního volného tréninku.

Sdílejte na:
Zavřít