Leclerc vysvětlil roli Vasseura při podepsání smlouvy

Leclerc vysvětlil roli Vasseura při podepsání smlouvy

Charles Leclerc vysvětlil, jak mu přítomnost Frederica Vasseura v čele Ferrari dodala důvěru k podepsání dlouhodobé smlouvy. Zdráhal se ale porovnávat jeho způsob řízení stáje se způsobem, který propagoval předchozí šéf týmu.

Charles Leclerc je spojován s Ferrari už od roku 2016, kdy nastoupil do Ferrari Driver Academy. Letos pod barvami italské stáje zahájí svou šestou sezónu. Za své působení ve Ferrari se mu podařilo vybojovat pět vítězství, na titul šampiona ovšem zatím nedosáhl. Přesto se rozhodl s týmem podepsat prodloužení smlouvy na několik let a uvedl, že je jeho záměrem vrátit týmu z Maranella titul mistrů světa.

Samozřejmě, že je smlouva na několik let, a nemůžu prozradit její detaily. Cílem této nové smlouvy je vyhrát společně titul. Všechno ale závisí na tom, v jaké situaci se budu nacházet po této smlouvě. Mám Ferrari velmi velmi rád, a cílem mé kariéry je vyhrát s nimi titul. Udělám vše pro to, abych titul s Ferrari získal. Co se týče budoucnosti… Právě jsem podepsal svou novou smlouvu, takže o tom teď nechci mluvit,“ řekl pro Motorsport Week.

Monačan se zdál pod vedením Mattia Binnota frustrovaný, v sezóně 2022 vedlo několik jejich chyb k prohře v souboji o titul mistra světa. Bývalý šéf Ferrari opustil tým na konci téhož roku a byl vystřídán Frédéricem Vasseurem. Ten založil tým ART Grand Prix, s nímž získal Charles Leclerc v roce 2016 titul v GP3, a také vedl tým, ve kterém Leclerc začínal ve formuli 1 v roce 2018.

Na Leclerca udělaly Vasseurovy plány na oživení skomírajícího Ferrari dobrý dojem. „Fred a já jsme spolu hodně diskutovali, a naprosto souhlasím s jeho dlouhodobou, i střednědobou vizí pro tým. To mi také dodalo důvěru, abych projektu věřil do budoucna. Nicméně, bavit se a přesněji popsat, jak se věci změnily, je obtížné, protože Fred pracuje úplně jinak. Existuje tolik drobností, které jsou jiné. Je to zkrátka jiný způsob práce. Fred má velmi, velmi jasno v tom, čeho chce dosáhnout, a v pokynech, které dává týmu, což je dobře.“

Přestože Leclerc nechtěl porovnávat Binnotův a Vasseurův způsob řízení týmu, ocenil přístup aktuálního šéfa stáje, který ignoruje spekulace, které jsou s Ferrari spojené. „Bez toho, aniž bych porovnával, jak to bylo v minulosti a jak je to teď, tak jedna z dobrých vlastností, které Fred má, je to, že se nezajímá o řeči zvenku, které se týkají týmu. Hodně se soustředí na to, co je třeba s týmem udělat. Jde přímo k věci, a to je podle mě Fredova silná stránka. Tento způsob práce se mi opravdu líbí.“

Sdílejte na:
Zavřít