Leclerc vysvětlil, proč se Ferrari trápí v závodním režimu

Leclerc vysvětlil, proč se Ferrari trápí v závodním režimu

Monačan ve službách Ferrari odmítl, že by se italská stáj nechala unést překvapivě dobrým výkonem v Kanadě. Podle Charlese Leclerca tým musí prokázat větší konzistenci, aby mohl být považován za vyzyvatele dominujícího Red Bullu.

Letošní rok je pro fanoušky Ferrari zklamání a je jisté, že čekání na titul se ještě prodlouží, protože Red Bull na tratích dominuje. Loňská sezóna se týmu se vzpínajícím se koněm ve znaku nepovedla kvůli špatným výkonům v závodech, kdy byly problémy se spolehlivostí a strategií. V kvalifikaci Monačan dokázal získat 9 pole position. Letos Charles Leclerc získal pouze jedinou pole position, konktrétně v Ázerbájdžánu.

Zábleskem naděje byla VC Kanady, kdy Ferrari proměnilo jednozastávkovou strategii ve čtvrté a páté místo v cíli po startu ze středu pole. Charles Leclerc měl radost z dosaženého pokroku, ale řekl, že to ještě není dost, aby se dalo na to pravidelně spoléhat.

„Musíme být opatrní s předčasnými závěry. Kanada byla zvláště pozitivní v neděli, což bylo dobré vidět, ale musíme to potvrdit a dokázat, že můžeme být trvale konzistentní i v závodě. Je to něco, s čím jsme se potýkali v první části sezóny,“ uvedl Monačan.

Během zimní přestávky došlo ve Ferrari k velkým změnám, včetně nového šéfa týmu Frédérica Vasseura, ale zatím se zdá, že změny přinesly jen malé zlepšení. Charles Leclerc si myslí, že špatné závodní tempo monopostu SF-23 je způsobeno ve srovnání s konkurencí kvůli většímu opotřebení pneumatik.

„Myslím si, že na jedno kolo jsme docela ok. Vidíme to v kvalifikaci, kdy jsou podmínky poměrně stabilní. Tam jsme v pohodě. Kdykoliv v závodě, zejména s degradací pneumatik, nám auto trochu ujíždí a někdy dokončíme závod na horším místě, než jsme startovali, a to nám to komplikuje,“ dodal jezdec Ferrari.

 

Sdílejte na:
Zavřít