Leclerc si je jistý, že dokáže stáhnout 49bodovou ztrátu

Leclerc si je jistý, že dokáže stáhnout 49bodovou ztrátu

Monačan ve službách Ferrari věří, že i přes další vítězství obhájce titulu Maxe Verstappena v Kanadě, může stále v boji o titul předstihnout nizozemského pilota.

Max Verstappen dokázal odolat tlaku Carlose Sainze v závěrečné fázi závodu a získal 25 bodů za vítězství. Charles Leclerc po startu z devatenácté pozice se dokázal probojovat polem a dojel do cíle na pátém místě se ziskem 10 bodů. Aktuálně Monačan na vedoucího Nizozemce ztrácí 49 bodů.

Na otázku, je stále může tento deficit zvrátit ve svůj prospěch, Charles Leclerc odpověděl: „Ano, ano. Myslím si, že spolehlivost je v letošním roce problémem pro všechny. Jestliže zlepšíme naši spolehlivost – výkonnost je tam na to, abychom se vrátili, takže už od Silverstonu se pokusíme získat pár bodů zpět.“

Pilot Ferrari startoval na tvrdých pneumatikách a následně se zasekl za Alpinem Estebana Ocona a jeho zastávka v boxech taky nepatřila k těm nejrychlejším.

„Myslím, že nás zastávka v boxech dostala do trochu do špatné situace, protože jsme dokázali předjet DRS vláček, následně tam byl další a to mě na konci závodu stálo trochu času. Celkově to byl závod, ve kterém jsem musel být trpělivý, na začátku jsem byl zaseklý v DRS vláčku, pak jsem se zasekl za Estebanem, který měl nové pneumatiky a byl dobrý v desáté zatáčce (výjezd na předposlední dlouhou rovinku – pozn.red.), kdykoliv jsem měl volný vzduch, tak si myslím, že tempo bylo opravdu dobré,“ zhodnotil svůj závod monacký závodník.

Sdílejte na:
Zavřít