Leclerc se proháněl po monacké trati. Zúčastnil se natáčení filmu

Leclerc se proháněl po monacké trati. Zúčastnil se natáčení filmu

Letošní GP Monaka byla kvůli pandemii covidu-19 zrušena. Ulice Monte Carla zůstaly obyvatelům Monaka po většinu dne volně přístupné, uzavřeny byly jen na dvě a čtvrt hodiny – v historických ulicích se totiž proháněl domácí miláček Charles Leclerc.

Leclerc se v ulicích Monte Carla neproháněl jen tak bezdůvodně. Zúčastnil se totiž natáčení remaku krátkého filmu C’etait un Rendezvous, který režíroval a natočil v roce 1976 slavný režisér Claude Lelouch.

Ulice, po kterých se běžně prohání monoposty formule 1, byly uzavřeny v neděli ráno od 6:45 do 9:00. Ve stejný den se měla původně konat tradiční GP Monaka.

Charles Leclerc se po městě proháněl ve voze Ferrari SF90 Stradale a dokonce svezl i monackého knížete Alberta II.

Kontroverzní snímek z roku 1976

Lelouchův devítiminutový snímek zaznamenával rychlou jízdu režisérova Mercedesu 450 SEL v ulicích Paříže.

Samotný film by nejspíše kontroverzní nebyl, pokud by s ním neměly problém pařížské úřady. Lelouchovi totiž nebylo původně umožněno pařížské ulice uzavřít, tvrdohlavý režisér si ale nenechal svou příležitost proklouznout mezi prsty a film natočil i přes nevoli úřadů.

Claude Lelouch byl krátce po natáčení zatčen a byl mu odebrán řidičský průkaz. Nedlouho poté byl ale propuštěn, každopádně snímek nebyl oficiálně publikován až do roku 2003.

Ani po oficiálním vydání ale kontroverze a konspirační teorie neutichaly. Netušilo se totiž, kdo za volantem mercedesu seděl – Lelouch tvrdil, že to byl on sám, objevují se ale teorie, že se jednalo o tehdejšího závodníka formule 1 Jacquese Laffita.

Jedno je i přes všechny nezodpovězené otázky jisté – při natáčení remaku víme, kdo za volantem Ferrari SF90 sedí a víme i to, že tentokrát Lelouch zákony neobcházel.

Sdílejte na:
Zavřít