Leclerc: Na tvrdých pneumatikách jsme nenašli tempo

Leclerc: Na tvrdých pneumatikách jsme nenašli tempo

Očekávalo se, že potrápí Red Bull, nakonec však Ferrari nepředvedlo nejlepší tempo a zapsalo umístění až těsně za stupni vítězů. Překvapen byl i Charles Leclerc, který v pozávodních rozhovorech marně hledal příčinu svého zpomalení.

Hned po startu ztratil pár pozic a musel objíždět Hülkenberga a Russella. Díky jiné strategii se ve 12. kole posunul na 4. pozici a měl velké ambice na pódiové umístění. Před závodem se totiž jasně předpokládalo, že bude Ferrari týmem, který by měl být v závodu Red Bullu nejblíže. Nakonec však šlo o velké zklamání, když Leclerc projel cílem na 4. pozici, na Péreze ztratil přes čtyři vteřiny. Od druhé příčky, kterou obsadil Lando Norris, jej dělilo téměř deset vteřin.

Monačan byl přitom v prvním stintu na středně tvrdých pneumatikách velmi spokojen se svým tempem, po 21 kolech zajel přezout na tvrdou směs, ale přišel propad tempa. „Myslím, že jsme to tempo jako tým nenašli, zejména na tvrdých pneumatikách, což je trochu zvláštní, protože silnou stránkou tohoto vozu od začátku roku je, že je velmi solidní za všech podmínek se všemi pneumatikami.“

Během Velké ceny Číny to však neplatilo. „Dnes to bylo trochu zvláštní, protože jakmile jsme přezuli na tvrdé pneumatiky, měli jsme půl sekundy ztrátu každé kolo. Takže je to velmi zvláštní. Podíváme se na to a pokusíme se pochopit, co se v té jízdě pokazilo,“ vzkázal vítěz pěti velkých cen, naposledy však Leclerc slavil v Rakousku v roce 2022.

Po zastávce v boxech a po skončení dvou safety carů chtěl Monačan ve službách Ferrari bojovat s Norrisem o místo na pódiu, ale na tvrdých pneumatikách se prostě nemohl vyrovnat tempu McLarenu nebo Red Bullu.

„Je to velmi zvláštní, zejména ve srovnání s McLarenem. Opravdu jsem si zpočátku myslel, že budeme s Landem bojovat. Až do safety caru, který to trochu vynuloval, se mi dařil management pneumatik. Je to trochu škoda, protože si myslím, že jsme odváděli dobrou práci a pak, na tvrdých, jsme byli prostě pomalí. Čekali jsme, že tento víkend bude velmi podobný nebo v souladu s tím, co jsme viděli od začátku sezony, ale měli jsme o dost větší potíže,“ sdělil sedmadvacetiletý jezdec.

Rozložení sil může být úplně jiné už za dva týdny v Miami, kam některé týmy včetně McLarenu a Ferrari dorazí s vylepšeními pro svoje monoposty. Půjde zároveň o další sprintový víkend.

Sdílejte na:
Zavřít