Leclerc je tak silný i díky Ericssonovi, tvrdí Vasseur

Leclerc je tak silný i díky Ericssonovi, tvrdí Vasseur

Monačan podával v Sauberu vynikající výkony, přičemž svého zkušeného kolegu Marcuse Ericssona nechal ve svém stínu. Přesto šéf týmu věří, že právě Švéd má nemalý podíl na Leclercově formě.

Marcus Ericsson byl téměř všemi týmovými kolegy poražen. Vloni dostal velmi silného soupeře v osobě Charlese Leclerca a ten mu už od zahajovacího závodu v Melbourne pořádně zatápěl. Zatímco monacký závodník skočil se 39 body na celkovém třináctém místě, Ericssonovi se podařilo nasbírat pouhých devět mistrovských bodů.

Jeho talentu si všimli u Ferrari a rozhodli se jej pro nadcházející sezónu angažovat coby stálého závodního pilota po boku ostříleného německého šampiona Sebastiana Vettela. Přesto, že byl Leclerc jednoznačně lepší než Ericsson, je vedení stáje přesvědčené, že je Leclerc tak silný právě díky dobré průpravě od něj.

„Myslím, že Charles odvedl velmi dobrou práci, a to také díky Marcusovi, který se zlepšil. Když porovnáte Marcusovo výkony (z letoška) s těmi loňskými, potom uvidíte, že udělal obrovský krok vpřed. Už na začátku sezóny 2018 v Melbourne měl o šest kilo méně než v roce 2017. Proto dosahoval zlepšení už od začátku,“ vychvaluje svého svěřence šéf stáje Fréderic Vasseur.

„Také ke konci roku dokázal konstantně držet krok s Charlesem. V Sao Paulu byl vpředu, v Austinu byl těsně za ním – mít jezdce jako Marcus coby referenci Charlesovi velmi pomohlo. Marcus je také velmi silný, když se jedná o technickou zpětnou vazbu. V určitých momentech, když šlo o technická rozhodnutí, nám velmi pomohl,“ uzavřel Francouz.

Ericsson o sedačku u švýcarské stáje přišel na úkor juniora Ferrari Antonia Giovinazziho. Nicméně i nadále zůstává jejich členem, neboť bude ambasadorem značky a rezervním pilotem. Své štěstí však zkusí za velkou louží, v americké závodní sérii IndyCar.

Marcus nakonec uplatnění našel. Bude se mu tam dařit lépe než ve Formuli 1?

Sdílejte na:
Zavřít