Leclerc dostane v Brazílii nový motor, bude penalizován

Leclerc dostane v Brazílii nový motor, bude penalizován

Poslední Monačanova pohonná jednotka selhala v tréninku v Austinu. Ferrari se nakonec rozhodlo motor neopravovat, nýbrž vyměnit.

Charles Leclerc dostane pro Velkou cenu Brazílie nový motor. Agregát, který selhal ve třetím tréninku v Austinu, Ferrari nakonec nebude opravovat.

Monačan nedokončil závěrečný trénink na Velkou cenu USA, když v jeho motoru došlo k úniku oleje. Pilot Ferrari se pro zbytek víkendu vrátil ke starší specifikaci pohonné jednotky.

Tým teoreticky mohl Leclercův motor opravit, šéf stáje Mattia Binotto se však nechal slyšet, že se Ferrari nakonec rozhodlo nasadit nový a akceptovat penalizaci odsunu na startovním roštu.

Otázkou nyní zůstává, jak velký trest Monačana postihne. Výměna spalovacího motoru by jej stála 10 míst. Pokud však bude nahrazen také MGU-H či turbodmychadlo, bude ztráta vyšší.

Ferrari však penalizaci volí ve prospěch návratu k plné výkonnosti, jelikož v Austinu dojel Leclerc s velkou ztrátou čtvrtý za oběma mercedesy a Maxem Verstappenem z Red Bullu.

Pokles formy navíc přilákal pozornost konkurence, jelikož před americkým víkendem vydala FIA technickou direktivu, která podle některých přiměla italský tým “přestat podvádět”.

Sdílejte na:
Zavřít