Lando Norris: Mé vlastní chyby mě stály více bodů

Lando Norris: Mé vlastní chyby mě stály více bodů

Landu Norrisovi se sprint na čínském okruhu nepovedl tak jak si představoval a uvedl, že několik chyb z jeho strany ho stálo místo. Po startu z pole position dokončil závod na šestém místě, což je pro něj zklamáním.

Lando Norris zajel ve včerejší propršené kvalifikaci fantastické kolo, které mu přineslo zisk pole position. Včerejší kvalifikace byla celkově chaotická a v samém závěru nebylo ani jasné, zda Norris zajel nejrychlejší čas nebo ne, jelikož komisaři mu čas nejprve smazali a poté vrátili a jeho kolo bylo nakonec uznáno. Norris zajel svůj čas dokonce o více než sekundu rychleji než druhý Lewis Hamilton a pokořil tak rekord s největším kvalifikačním odstupem v turbo hybridní éře.

Po celý pátek McLaren ukazoval dobré tempo, ovšem dnešní sprint nebyl pro papájový tým tím nejlepším. Norris po špatném startu ztratil první pozici a propadl se až na sedmou příčku. Ani v průběhu závodu se nedokázal britský závodník propracovat zpět dopředu. V cíli si díky odstoupení Fernanda Alonsa polepšil na šesté místo.

„Prostě jsem to ztratil, nic jiného se k tomu nedá říct,“ řekl Lando Norris. „Snažil jsem se to udržet na vnější straně, ale s tímhle asfaltem a tím, jak je mizerný, jsem prostě jel trochu široce – studené pneumatiky a prostě jsem ztratil zadní část. Ano, škoda, ale to se stává.“

Brit připustil, že taková chyba byla „trochu frustrující“, ale ani jeho McLaren na tom nebyl, co se tempa týče, úplně nejlépe a i bez jeho chyb by bylo těžké získat maximum bodů.

Norris byl zaseknutý po celou dobu v DRS vláčku s Fernandem Alonsem, Carlosem Sainzem, Sergiem Pérezem a Charlesem Leclercem a bylo velmi obtížné posunout se dopředu.

„Držel jsem se jen díky DRS, jinak bych se hodně propadl. Takže naše tempo bylo dost slabé a navíc jsem v závěru získal menší poškození, takže těžký závod, ne takový, v jaký jsme doufali.“

„Získali jsme pár bodů a mám pocit, že bychom skončili na podobném místě. Lewis skončil o dost dál, ale mám pocit, že Mercedes byl dnes o něco rychlejší než my, ale ne o moc. Rozhodně bylo k mání více bodů, ale několik chyb z mé strany mě body stálo.“

Sdílejte na:
Zavřít