Kvjat byl zpočátku „naštvaný“ na Grosjeanův útok, než uviděl nehodu

Kvjat byl zpočátku „naštvaný“ na Grosjeanův útok, než uviděl nehodu

Daniil Kvjat uvedl, že jeho počáteční hněv na Romaina Grosjeana kvůli zatočení do něj během Velké ceně Bahrajnu se změnil v obavy, když viděl výbuch vozu svého konkurenta z týmu Haas.

Daniil Kvjat (11.)

Jezdec AlphaTauri dojel Grosjeana po výjezdu z úvodní zatáčky v Bahrajnu a následný náraz nasměroval auto Haasu přímo do svodidel.

Grosjeanovo auto se poté, co proletělo svodidly, rozdělilo na dvě části a vybuchlo v plamenech a Francouz se musel rychle dostat z valícího se ohně.

Byl převezen vrtulníkem do nemocnice s lehkými popáleninami a podezřením na zlomeninu žeber.

Kvjat se přiznal, že byl zpočátku rozrušený tím, jak do něho Grosjean narazil, ale řekl, že se to všechno změnilo, když pak viděl, co se stalo za ním.

„Byl to strašidelný okamžik,“ řekl Kvyat televizi Sky. „Viděl jsem ho [a] zpočátku jsem byl velmi naštvaný, že do mě takhle narazil. Pomyslel jsem si: Co to dělá?’“

Ale pak se můj názor okamžitě změnil, když jsem viděl ve zpětných zrcátkách oheň. Jen jsem doufal, že je v pořádku.“

Hned se mi nelíbilo, co jsem viděl ve zpětných zrcátkách, a jsem rád, že je v pořádku. Upřímně řečeno, tohle je taková připomínka, že to, co děláme, je nebezpečné.”

Kvjat byl součástí dalšího incidentu v zatáčce číslo 8, když se závod restartoval a došlo ke kontaktu s racing pointem Lance Strolla, což převrátilo Kanaďana vzhůru nohama.

Závodní komisaři mu za jeho účast při srážce udělili 10sekundovou stop-go penalizaci, což podle něj nebylo spravedlivé.

„Nesouhlasím se sportovními komisaři,“ řekl Kvjat. „Myslím, že jsem neměl kam uhnout.“

„Už jsem byl celým autem na vnitřním obrubníku. Na druhou stranu on věděl, že tam jsem, ale zahnul, jako bych tam nebyl. Takže jsem z tohoto rozhodnutí trochu naštvaný.”

Tak nějak to zničilo můj závod, protože jsem měl skvělý druhý start, byl jsem zase zpátky ve hře, ale tenhle trest zničil všechno.“

Stroll odešel z incidentu bez zranění, s tím že to v televizi vypadá mnohem hůře než z kokpitu.

Pierre Gasly (6.)

„Díky bohu, že Romain Grosjean odešel z této hrozné havárie po svých. Je to děsivé sledovat…”

„Jsem rád, že jsem dnes dojel na 6. místě, ale v takový den to není tak důležité. Přeji svému kamarádovi vše nejlepší a brzké uzdravení.”

Sdílejte na:
Zavřít