Kvalifikaci vyhrál Vettel, Magnussen havaroval v Q2

Kvalifikaci vyhrál Vettel, Magnussen havaroval v Q2

Sedmou kvalifikaci letošní sezóny vyhrál Sebastian Vettel, druhý skončil Lewis Hamilton a na třetím místě dojel Charles Leclerc. Kevin Magnussen se na konci druhé části kvalifikace otřel o zeď šampiónů a havaroval na cílové rovince.

Lance Stroll měl technický problém ve třetím volném tréninku. Racing point posléze potvrdila, že mechanici stihli kanadskému pilotovi nasadit starou specifikaci motoru a zúčastnil se kvalifikace.

Nejrychlejší byl Sebastian Vettel, který zajel čas 1:11.200. Na druhém místě se ztrátou 14 tisícin sekundy se umístil jeho týmový kolega Charles Leclerc. Stříbrný šíp Valtteriho Bottase byl třetí nejrychlejší se ztrátou 29 tisícin sekundy. Pokud porovnáme časy jednotlivých sektorů, tak je Ferrari prozatím nejrychlejší pouze v posledním sektoru.

V první části kvalifikace vypadli jezdci: Sergio Pérez, Kimi Räikkönen, Lance Stroll,George Russell, Robert Kubica.

Jezdci Ferrari i Mercedesu vyjeli na začátku druhé části kvalifikace okamžitě na trať na středně tvrdých pneumatikách, které by měly být lepší volbou pro závod než měkké pneumatiky.

Následně se na žlutých pneumatikách ukázal i Max Verstappen. Na rozdíl od Ferrari a Mercedesu, nizozemský pilot nebyl dostatečně rychlý a musel přezout na nejměkčí sadu pneumatik. Navíc si stěžoval, že neměl čistý vzduch před sebou. Svůj finální pokus si nechal až na konec kvalifikace.

Nejvyšší rychlosti na poslední rovince dosáhl Sebastian Vettel.

V posledních sekundách druhé části kvalifikace havaroval Kevin Magnussen, který se na výjezdu z poslední zatáčky otřel o zeď šampiónů a následně narazil zadní částí svého monopostu do zdi na protější straně. Byly vyvěšeny červené vlajky.

Tato havárie překazila kvalifikační kolo nejen jeho týmovému kolegovi Romainu Grosjeanovi, ale i Maxovi Verstappenovi, který nepostoupil do třetí části kvalifikace.

Nejrychlejší pilot byl Lewis Hamilton, který zajel čas 1:11.010. Druhý nejrychlejší čas měl jeho týmový kolega Valtteri Bottas, který zaostal o 85 tisícin sekundy. Třetí Sebastian Vettel ztratil 132 tisícin sekundy.

Do třetí části kvalifikace nepostoupili: Max Verstappen, Daniil Kvyat, Antonio Giovinazzi, Alexander Albon, Romain Grosjean.

Kvůli odklízení havárie z hlavní rovinky byl start poslední části kvalifikace posunut o pět minut. Na závodní okruh následně vyjelo devět monopostů, protože do třetí části postoupil i Kevin Magnussen.

Valtteri Bottas měl při svém prvním pokusu obrovské štěstí, protože na výjezdu ze druhé zatáčky dostal smyk a málem narazil do zdi. Zničil si své pneumatiky a okamžitě zamířil do boxů.

Po prvních pokusech vypadlo pořadí.

Ve svém posledním kole udělal chybu Valtteri Bottas a vyřadil se z boje o pole position. Následně překvapil Daniel Ricciardo, který zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Lewis Hamilton se nedokázal ve svém závěrečném pokuse zlepšit. Charles Leclerc se dokázal probojovat na třetí místo. Překvapil Sebatian Vettel, který získal nečekaně pole position. Žádný ze sektorů neměl fialový, ale dokázal poskládat nejrychlejší kolo. Německý pilot vyhrál kvalifikaci po 17 závodech (naposledy vyhrál kvalifikaci na GP Německa). Zároveň vytvořil nový rekord okruhu.

Sdílejte na:
Zavřít