Kvalifikace F3 v Silverstone: Browning na poslední pokus

Kvalifikace F3 v Silverstone: Browning na poslední pokus

Kvalifikace formule 3 v Silverstone vyžadovala silné nervy: déšť totiž dovolil až v úplně posledním kole rychlé časy. V takové situaci zase jednou potvrdil své kvality lídr šampionátu, domácí Luke Browning.

Zatímco se do střední Evropy vrátilo léto, přivítala Anglie protagonisty šampionátu formule 3 nevlídným počasím. Během dopoledního volné tréninku pršelo a session, ve které favorité jistě neodkryli své karty, skončila nevšedním pořadím Max Esterson (Jenzer), Cian Shields (Hitech) a Nikola Tsolov (ART). Hned za nimi se umístil debutant James Wharton, který u Hitechu pro tento podnik nahradí Nora Stenshorna.

Odpolední kvalifikace začala za sucha a dobře udělal ten, kdo rychle zajel konkurenceschopný čas – opět se totiž rozpršelo! A tak si svou první pole position zapsal pohotový Mexičan Noel Leon z týmu Vam Amersfoort před slibným Irem Alexem Dunnem, Italem Gabriele Minim, Angličanem Oliverem Goethem a znovu překvapivě silným Američanem Estersonem.

Zdálo se, že toto pořadí bude i konečným výsledkem, koncem kvalifikace ale pršet přestalo. Většina jezdců se tedy na kluzké trati chopila této jediné šance a junior Williamsu Luke Browning byl zase jednou nejlepší ze všech. Za ním potvrdil svou výbornou formu Esterson před Sami Meguetounifem, Lorenzem Fornarolim, Laurensem van Hoepenem a týmovým kolegou Charlie Wurzem. Senzační výsledek švýcarské stáje Jenzer (všechny tři vozy v top10) doplnil Peruánec Zagazeta 10. časem. Nováček Wharton stačil za těchto okolností jen ne 27. čas, dvě pozice za Sophií Floerschovou.

Do zítřejšího sprintu (start je v 10:20h) vyrazí z pole position 12. kvalifikace, Noel Leon.

Výsledek kvalifikace F3 v Silverstone:

  1. Luke Browning, Hitech 1:44,992s
  2. Max Esterson, Jenzer 1:45,037s
  3. Sami Meguetounif, Trident 1:45,084s
  4. Leonardo Fornaroli, Trident 1:45,265s
  5. Laurens van Hoepen, ART 1:45,286s
  6. Charlie Wurz, Jenzer 1:45,312s
  7. Christian Mansell, ART 1:45,374s
  8. Nikola Tsolov, ART 1:45,394s
  9. Callum Voisin, Rodin 1:45,397s
  10. Matias Zagazeta, Jenzer 1:45,405s

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)

Sdílejte na:
Zavřít