Kvalifikace F2 v Baku: Souboj o tisíciny vyhrál Bearman

Kvalifikace F2 v Baku: Souboj o tisíciny vyhrál Bearman

Zajímavá trať ulicemi Baku nabídla v páteční kvalifikaci velmi vyrovnaný souboj o nedělní pole position. První čtyři se nakonec vešli do 71 tisícin sekundy – a nejšťastnějším z nich byl Brit Oliver Bearman z týmu Prema. Roman Staněk se kvalifikoval do středu pole, zatímco oba vozy PHM Racingu by Charouz budou o víkend startovat pouze z chvostu gridu.

Trénink

Petrolejové dolary nikomu ještě nesmrdějí a tak i letos cestovala karavana F1 s formulí 2 v závětří do „metropole automobilového sportu“ – Ázerbajdžánu. Jedno se ovšem nedá plánovačům městského okruhu v Baku upřít: jejich trať je ze všech nových autodromů poslední doby tou nejzajímavější. S odstupem. Ve volném dopoledním tréninku se s okruhem a jeho čerstvě asfaltovaným povrchem kupodivu nejlépe spřátelili nováčci, kteří tu byli poprvé. Nejrychlejší byl Angličan Oliver Bearman (Prema) před Francouzem Isaacken Hadjarem (Hitech) a Indem Kushem Mainim (Campos). Nejpozitivnějším poznatkem z pohledu česko-německého týmu PHM Racing by Charouz bylo, že jeho piloti na členité trati nikde „nezůstali viset“ a nic nerozbili. Roy Nissany byl 18. o 1,176 sekundy za Bearmanem, Ben Benavides ztrácel dalších 0,6 sekundy, což stačilo jen na 21. místo. Roman Staněk zajel se svou Trident-Dallarou při první návštěvě Baku 11. čas.

Kvalifikace

Byl to právě Charouzův Benavides, kdo se po 6 minutách polední kvalifikace postaral o přerušení, když v první zatáčce skončil v bariéře. Hispano-Američan sice zůstal bez zranění, ale také bez času… Začáteční fáze ale beztak o výsledku na špičce nerozhodovala – na to byla trať v Baku příliš málo „ogumovaná“.

Anglická senzace Bearman se hned po úklidu dráhy znovu usadil na špičce a potvrdil tak svou ranní formu. O konečném pořadí ale rozhodlo až poslední kolo každého z jezdců. A i tentokrát se prosadil mladý jezdec Akademie Ferrari. Na nedělního polemana Bearmana scházelo po padnutí šachovnicového praporku Fittipaldimu (Enzo tak poprvé potvrdil důvěru Red Bullu) jen 12 a třetímu Theo Pourchairemu (ART) 53 tisícin sekundy! Čtvrtý Vesti byl za svým kolegou od Premy jen o 71 tisícin sekundy.

V tomto vyrovnaném koncertu nejlepších nedokázali ani Roman Staněk ani piloti PHM Racingu by Charouz houslit. Moravský jezdec Tridentu byl o rovnou sekundu za Bearmanem, což znamená 12. startovní místo do sprintu a závodu, Nissanymu chyběly rovné dvě sekundy a vyrazí jek v sobotu tak i v neděli pouze z předposlední startovní řady.

Výsledek kvalifikace v Baku:

  1. Oliver Bearman, Prema 1:52,652s
  2. Enzo Fittipladi, Carlin 1:52,664s
  3. Theo Pourchaire, ART 1:52,705s
  4. Frederik Vesti, Prema 1:52,723s
  5. Dennis Hauger, MP 1:52,878s
  6. Jehan Daruvala, MP 1:53,066s

12. Roman Staněk, Trident 1:53,639s
20. Roy Nissany, PHM Racing by Charouz 1:54,683s
22. Ben Benavides, PHM Racing by Charouz bez času

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít