Kompletace kalendáře: Mohlo by se vrátit Turecko

Kompletace kalendáře: Mohlo by se vrátit Turecko

Formule 1 míří v letošním roce na 17 závodů. Ve východní Asii se nejspíš nepojede vůbec, návrat do kalendáře by ale měl podniknout turecký Instanbul Park. V Bahrajnu se pak mluví o dvou závodech – jeden se ale pojede na vnějším okruhu.

Spekulace nedávno hovořili dokonce o Jérezu, španělská trať ale nakonec součástí kalendáře nebude. Sezóna by měla být zakončena trojicí závodů na Blízkém východě, dvakrát se pojede v Bahrajnu, jednou na vnější verzi tratě a finále se bude konat v Abú Zabí.

Ve finálním kalendáři by mělo figurovat 17 závodů, čímž formule 1 splní svůj předsezónní cíl vytvořit kalendář o 15 až 18 závodech.

Dosud známe kompletní kalendář až do GP Emilia Romagna, která se pojede na Imole 1. listopadu.

Oficiálně dosud nebyly zrušeny ani závody ve Vietnamu nebo v Číně, předpokládá se ale, že se ve východní Asii vůbec nepojede.

Naopak se fanoušci budou moct těšit z jednoho atraktivního návratu – a to GP Turecka. Na oblíbeném Istanbul Parku by se mělo jet dva týdny po závodě v Imole, tudíž 15. listopadu.

S dopravou do Turecka by to nemělo být obtížné. V minulosti týmy sice využívaly lodě, to ale není kvůli současné situaci kolem covidu-19 příliš rozumné, doprava by tak měla být zajištěna letecky.

Na Instanbul Parku závodili ze současného jezdeckého pole pouze Lewis Hamilton, Sebastian Vettel, Kimi Räikkönen a Sergio Pérez, přičemž Romain Grosjean a Valtteri Bottas si zde zazávodili v juniorských kategoriích.

Návrat Turecka do kalendáře jezdci ocenili. „Bylo by to mega,“ radoval se Grosjean, který zde závodil v šampionátu GP2. „Bylo by to úžasné. Je to skvělá trať. Rád jsem zde závodil. Osmá zatáčka je náročná na krk, jezdí se zde opravdu rychle.“

Radost měli i jezdci, kteří zde nikdy nezávodili. „Turecko je skvělá trať, takže pokud se stane součástí kalendáře, bude to super,“ myslí si Esteban Ocon. „Je to stará škola, jako malý jsem koukal na závody v televizi. Dlouhá levotočivá zatáčka na plný plyn, to bude opravdu zajímavé.“

„Vypadá to dobře, jsem natěšený,“ prozradil Alexander Albon. „Liberty a F1 odvádí skvělou práci, když dávají dohromady kalendář takhle skvělých okruhů. Nevím, zda je to jen náhoda, nebo zda je vybírají, protože jsou jako jediné k dispozici.“

„Je to pořádný okruh. Svezeme se na nejlepších okruzích světa – Mugello, Imola, Turecko, jsem pro. Myslím si, že ta čtyřnásobná levotočivá zatáčka bude v současných vozech poměrně rychlá, pojedeme ji na plný plyn.“

Jak vypadá předpovídaný kompletní kalendář sezóny 2020?

#ZávodOkruhDatum
1VC RakouskaRed Bull Ring5. července
2VC ŠtýrskaRed Bull Ring12. července
3VC MaďarskaHungaroring19. července
4VC Velké BritánieSilverstone2. srpna
5VC 70. výročí F1Silverstone9. srpna
6VC ŠpanělskaBarcelona-Catalunya16. srpna
7VC BelgieSpa-Francorchamps30. srpna
8VC ItálieMonza6. září
9VC ToskánskaMugello13. září
10VC RuskaSoči27. září
11VC EifeluNürburgring11. října
12VC PortugalskaAlgarve25. října
13VC Emilia RomagnaImola1. listopadu
14VC Turecka*Instanbul Park*15. listopadu*
15VC Bahrajnu*Sakhir*29. listopadu*
16(VC Bahrajnu – vnější okruh)*Sakhir – vnější varianta*6. prosince*
17VC Abú Zabí*Yas Marina*13. prosince*

* Nepotvrzené podniky

Sdílejte na:
Zavřít