Kimiho na motokárách „utřel“ pětiletý syn

Kimiho na motokárách „utřel“ pětiletý syn

Kimi Räikkönen během pandemie trávil více času se svou rodinou. Svého syna vzal na motokáry, kde ho pětiletý Robin bez problémů porazil. Räikkönen malého rychlíka k motorsportu netlačí, je ale rád, že si jízdu v motokáře užívá.

Před dvěma týdny zveřejnila na svém Instagramu Räikkönenova manželka Minttu krátké video, ve kterém proti sobě závodí otec a syn. Dohromady spolu Kimi a Robin odjeli 40 kol, během kterých se malý Robin Räikkönen jen jednou roztočil.

Kimi byl jednoznačně pomalejší, závodil ve vypůjčené motokáře a jeho váha ho oproti pětiletému synovi znevýhodnila. Zároveň dodává, že svého syna k ničemu nenutí a chce, aby si jízdu hlavně užil.

„Nechci ho nijak hodnotit, ať si to užívá,“ oznámil mistr světa z roku 2007. „Někdy spolu odjedeme víc kol než jindy, ale tak to s dětmi chodí, v jeden den je něco baví a druhý den chtějí dělat něco jiného. Hlavní je, že si to užívá.“

„Stále zrychluje. Ve vypůjčené motokáře se mu už nemůžu rovnat. Potřebuju víc koní.“

Kromě dvouleté přestávky v letech 2010 a 2011 byla sedmiměsíční pauza mezi GP Abú Zabí 2019 a úvodním závodem roku 2020 nejdelší v Räikkönenově kariéře. Fin to ale nijak neprožívá, chce se zaměřit hlavně na závodní víkend.

Alfa Romeo vloni skončila na osmém místě. Räikkönen dodává, že současnou rychlost vozu nelze předpokládat. Podle něj se uvidí po závodě.

„Stejně jako každý rok je po testech těžké určit, jak na tom kdo je, hodně se spekuluje,“ prozradil Iceman. „Po prvním závodě se uvidí. Samozřejmě jsme se na start prvního závodu nedostali, teď se to ale snad povede a uvidíme, jak na tom jsme.“

„Je tu ale ta věc, že ostatní přiváží různá vylepšení. Kdoví, rozložení roštu uvidíme až o víkendu.“

Sdílejte na:
Zavřít