K pole position mi pomohla změna nastavení, říká Leclerc

K pole position mi pomohla změna nastavení, říká Leclerc

Charles Leclerc se po kvalifikaci nechal slyšet, že změna nastavení mu dopomohla k finálnímu kvalifikačnímu času, který mu zajistil druhou pole position v kariéře.

Ferrari se v letošní sezóně spíše trápí, problémem je aerodynamika vozu, která nefunguje tak dobře jako v podání Mercedesu. Vzpínající se kůň těží zejména ze svého silného pohonného agregátu, díky němuž je nejrychlejší na rovinkách.

Ačkoliv trápení italské stáje pokračuje, podařilo se Leclercovi zajet nejrychlejší čas a potřetí v letošní sezóně postavit Ferrari do čela startovního roštu.

Překvapivé ovšem bylo, že náskok Leclerc nevybojoval na rovinkách, nýbrž v druhém sektoru, kde byl ze všech svých soupeřů nejrychlejší. Novináři z portálu Motorsport.com byli zvědaví a monackého závodníka se zeptali, jak je to možné.

„Myslím si, že naší největší slabinou v posledních závodech byl předek monopostu,“ vysvětluje 21letý polesitter. „Tenhle víkend to bylo lepší, zkusili jsme několik různých nastavení a odlišnou filosofii. Neznamená to, že příště budeme opět nejrychlejší, ale tady to pomohlo.“

„Důvodem, proč jsme ve druhém sektoru získali tolik času, byl silnější předek oproti předchozím závodům.“

Charles Leclerc porazil druhého Lewise Hamiltona o 259 tisícin sekundy. Oba jeho kvalifikační pokusy by na pole position stačily. V druhém pokusu se mu podařilo náskok navýšit.

„Po prvním pokusu jsme změnili nastavení. Byl to takový kompromis, ale nakonec jsem zrychlil i ve třetím sektoru, což bylo pozitivní.“

Sebastian Vettel se sice kvalifikoval do třetí části kvalifikace, ale kvůli technickému problému nemohl vyjet na trať. Zítra odstartuje devátý. Leclerc v týmovém rádiu vyjádřil své empatie vůči týmovému kolegovi.

„Z pole position mám radost, ale jsem trochu smutný kvůli Sebastianovi. Mohli jsme skončit první a druzí. Slyšel jsem, že měl nějaký problém s autem,“ reagoval na zprávu o kvalifikačních trablích svého kolegy Leclerc.

Mercedes je stále velkým adeptem na vítězství, Leclerc přesto věří, že se mu podaří napravit výsledek z Bahrajnu, kde ho o vítězství připravily technické problémy.

„Start bude důležitý, pak je tu dlouhá rovinka, ale na těch jsme vždy rychlí. Snad se nám v prvních třech zatáčkách podaří udržet vedení, samotná závodní rychlost vypadá slibně,“ uvedl Monačan.

Sdílejte na:
Zavřít