Vettela z Q3 vyřadil technický problém

Vettela z Q3 vyřadil technický problém

Sebastian Vettel do zítřejšího závodu odstartuje z devátého místa. Do Q3 vůbec nevyjel kvůli technickým problémům. K dobru získá jednu pozici, pětimístnou penalizaci si vybere Kevin Magnussen za výměnu převodovky.

Ferrari se od včerejška na Red Bull Ringu daří a oba jezdci stáje vzpínajícího se koně to dokazovali i dnes, během kvalifikačního klání. Do Q3 postoupilo Ferrari z Q2 na prvním a druhém místě.

Ještě, než začala třetí část kvalifikace, začali mechanici pracovat na voze Sebastiana Vettela. Pět minut před koncem pak čtyřnásobný šampion svůj monopost opustil. Jeho týmovému kolegovi se dařilo lépe, získal svou druhou pole position v kariéře.

Po kvalifikaci se Ferrari nechalo slyšet, že se jednalo o problém s přítokem vzduchu do motoru. Na startu bude Němec devátý, Kevin Magnussen, který se kvalifikoval na krásném pátém místě, musel vyměnit před závodem převodovku a čeká jej pětimístný trest na startu zítřejšího závodu.

„Auto bylo poškozené a my nemohli nastartovat, takže jsem ztratil nějaký čas v Q2 a potom jsem ztratil celou Q3,“ řekl po kvalifikaci zklamaný Vettel. „Chlapi udělali vše, co bylo v jejich silách, ale nepodařilo se nám včas znovu vyjet.“

„Pokud by se nám podařilo to spravit, měl bych určitě jen jeden pokus a na ten jsem se plně soustředil.“

Na otázku, zda je frustrovaný, odpověděl čtyřnásobný mistr světa takto: „Samozřejmě, že jsem. Ale není to nic, co bych mohl uvnitř auta ovlivnit, není to ničí vina. Musíme pochopit, co se stalo a snažit se zabránit tomu, aby se to mohlo někdy zopakovat.“

„Ačkoliv tenhle výsledek bolí, je dobré vidět druhé auto na pole position. Mám radost za tým, ale ne ze svého výsledku. Zítra se pokusíme zajet dobrý závod,“ oznámil 31letý Němec.

Sdílejte na:
Zavřít