Jezdím stejně, jako když jsem vyhrál GP2, hodnotí Palmer

Jezdím stejně, jako když jsem vyhrál GP2, hodnotí Palmer

Jolyon Palmer letos ještě nedokázal získat v barvách Renaultu jeden jediný bod, zatímco jeho týmový kolega Magnussen jich má na kontě šest. Přesto ale mladý Brit tvrdí, že jezdí jako v jeho vítězné sezoně GP2 před dvěma lety.

Palmerovi se vstup do Formule 1 povedl. V Austrálii překonal svého zkušenějšího kolegu Magnussena jak v kvalifikaci, tak i v závodě, ale pak už to nešlo podle jeho představ a v Monaku dokonce hned po startu závodu havaroval.

 „V Melbourne jsem odstartoval dobře, ale v dalších několika závodech to pro mě bylo obtížnější. Včetně náročného víkendu v Monaku,“ vzpomínal pětadvacetiletý pilot na začátky své kariéry v královně motorismu v rozhovoru pro autosport.com. „Ponaučil jsem se z toho a s každým závodem jsem byl silnější a silnější. Jsem konzistentnější a cítím, že jezdím na podobné úrovni, jako když jsem vyhrál GP2. Mám pocit, že jezdím opravdu dobře, bez toho aniž bych hodně chyboval.“

„Pochopil jsem mnohem lépe auto a to, jak z něj dostat co nejvíce. Po Monaku jsem se potřeboval trochu restartovat svoji mentalitu,“ řekl.

Ve Velké ceně Maďarska mu protekl mezi prsty první mistrovský bod ve Formuli 1 poté, co se po chybě na výjezdu ze čtvrté zatáčky roztočil a nakonec dojel dvanáctý. O týden později na Hockenheimringu mu opět štěstí nepřálo. Tentokrát totiž musel na konci prvního kola po kontaktu s Felipem Massou zavítat do boxů, což ho katapultovalo až na samotný konec startovního roštu. Ale i přes tyto nezdary se cítí být ve formě.

„Bylo to frustrující. Hlavně když vím, jak jsem jezdil v GP2, když jsem ji vyhrál. V prvních závodech jsem až příliš chyboval. Občas jsem udělal krok zpět,“ uvědomuje si Palmer.

„V Maďarsku jsem se roztočil z desátého místa, což byla obrovská škoda. Byla to jediná zatáčka, kterou jsem projel špatně, ale mimo to jsem cítil, že z auta vymačkávám to nejlepší. F1 je komplikovanější. Je tu několik volných tréninků, během kterých se mění vůz i trať. Je to o tom, že neustále nacházíte výhody a musíte s ostatními dokázat udržet krok. Ale myslím si, že jsem se hodně naučil a jezdím opravdu dobře,“ uzavřel pilot Renaultu, kterému nyní patří 19. místo v Šampionátu jezdců.

Sdílejte na:
Zavřít