Jezdci před startem závodu nejspíše pokleknou

Jezdci před startem závodu nejspíše pokleknou

Závodníci formule 1 si před zahájením prvního závodu letošní sezóny s největší pravděpodobností kleknou, aby vyjádřili pochopení a respekt vůči osobám ovlivněným rasismem.

K celosvětovému hnutí Black Lives Matter se připojilo několik motoristických sérií. Například v NASCAR zakázali vyvěšování vlajek Konfederovaných států amerických, které v 60. letech 19. století bojovaly proti státům Unie. Hájily zachování otroctví.

Formule 1 se k aktivistickému hnutí přidala. Spustila kampaň We Race as One, která by měla podpořit diverzitu v motoristickém sportu. Vlastní kampaň spustí i Mercedes, který letos pro podporu změnil zbarvení svých monopostů.

Před začátkem úvodního fotbalového zápasu letošní sezóny anglické Premier League fotbalisté poklekli, aby vyjádřili svou podporu pro hnutí Black Lives Matter. O stejném gestě se hovoří také mezi jezdci F1, potvrdil Lando Norris.

„Někteří jezdci o pokleknutí začali mluvit,“ prozradil Norris. „Pokud do toho půjdeme, měli by to udělat všichni. Bude se o tom diskutovat na pátečním brífinku jezdců.“

„Uděláme cokoliv, abychom vyjádřili podporu a respekt. Uděláme, co je třeba, až nastane správný čas.“

Návrh podporuje také šéf McLarenu Andreas Seidl. Rozhodnutí je ale na samotných jezdcích.

Sdílejte na:
Zavřít