Jezdci Ferrari byli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Jezdci Ferrari byli nejrychlejší i ve druhém tréninku

Ve druhém tréninku na GP Německa byl nejrychlejší Charles Leclerc, druhý se umístil jeho týmový kolega Sebastian Vettel a na třetím místě skončil Lewis Hamilton. Opět byly vyvěšeny červené vlajky, tentokrát kvůli havárii Pierra Gaslyho.

Předpověď počasí se vyplnila – bylo ještě tepleji než v prvním tréninku – teplota trati skoro 50°C, teplota vzduchu 36,5°C.

Týmy nechladily pouze monoposty…

Pirelli zveřejnilo doplňující informace ohledně pneumatik. Týmy začaly testovat nejtvrdší pneumatiky, které by měly lépe vydržet ve vysokých teplotách.

Formule 1 zveřejnilo zajímavou informaci. Piloti prozatím jezdili v nejteplejším počasí, které bylo v letošní sezóně.

Valtteri Bottas měl v prvním tréninku namále. Finský pilot byl ale opět mimo trať.

Juan Pablo Montoya byl v garáži Racing Pointu.

Sedmnáct minut před koncem byly vyvěšeny červené vlajky. Pierre Gasly ztratil kontrolu nad svým vozem na výjezdu z poslední zatáčky.

Trénink byl obnoven devět minut před koncem.

Ještě jedna fotka rozbitého monopostu Red Bullu.

 

Ve druhém tréninku byli opět nejrychlejší jezdci Ferrari, kteří si oproti prvnímu tréninku prohodili pozice. První Charles Leclerc zajel čas 1:13.449, druhý Sebastian Vettel ztratil 124 tisícin sekundy. Třetí Lewis Hamilton zaostal o 146 tisícin sekundy.

Čtvrtý nejrychlejší byl Valtteri Bottas. Pátý skončil Max Verstappen. Jeho týmový kolega Pierre Gasly havaroval. Šestý Romain Grosjean potvrdil, že je spokojenější s australskou specifikací vozu. Vylepšení Racing Pointu očividně funguje, protože na sedmém místě skončil Lance Stroll. Jeho týmový kolega Sergio Pérez byl desátý nejrychlejší. Osmý se umístil Kimi Räikkönen a devátý byl Nico Hülkenberg.

Sdílejte na:
Zavřít