Jezdci F4 se připravovali v šampionátu Spojených Emirátů

Jezdci F4 se připravovali v šampionátu Spojených Emirátů

Arabský svaz Emirates Motorsport Organization letos již posedmé vypsal své „zimní“ mistrovství formule 4. Každý, kdo letos chce hrát v prestižním italském mistrovství rozhodující roli, se tohoto přípravného mistrovství prostě musel zúčastnit.

A tak se o výsledky této mini série přetahovalo od poloviny ledna do poloviny února 45 talentů! Na Dubajském Autodromu a Kuwajtském Motor Townu šampionát hostoval dvakrát (každý víkend zahrnoval tři závody) a finále se konalo na Yas Marina Circuitu v Abú Zabí.

Úvodní závody vyšly nejlépe Američanovi Ugo Ugochukwuovi z favorizovaného týmu Prema. Vyhrál dvakrát v Dubaii a jednou v Kuwaitu.

Tak, jako se jeho výsledky poté začaly horšit, dostával se do popředí nováček z Finska, Tuuka Taponen. Krajan Rosberga, Hakkinena a Raikonnena z týmu Mumbai Falcons se jednou prosadil v Kuwaitu a vyhrál všechny tři závody druhého hostování v Dubai. Oběma lídrům ovšem zůstal v patách zkušený Australan James Wharton. Týmový kolega Taponena vyhrál jednou v Dubaii a v Kuwaitu, mimo to ale pilně bodoval sérií pěti druhých míst. Při finále v Yas Marině předvedl Wharton dvěma triumfy nejlepší závěr a stal se dvěma dalšími triumfy mistrem!

O vítězství v 15 závodech šampionátu se tedy rozdělili především tito tři jezdci. Mimo nich se jedinkrát dokázali prosadit pouze Angličan Arvid Lindblad a Filipíňan Zachary David. Z Čech nebo ze Slovenska do mistrovství nezasáhl nikdo – Roman Staněk tedy zůstane na okruhovém sektoru na dlouhá léta „samotným vojákem v poli“…

Výsledek šampionátu UAE-F4 2023:

  1. James Wharton, Mumbai Falcons
  2. Tuuka Taponen, Mumbai Falcons
  3. Ugo Ugochukwu, Prema
  4. Valerio Rinicella, MP
  5. Arvid Lindblad, Hitech
  6. Brando Badoer, Van Amersfoort
  7. Keanu Al-Azhari, Yas Heat
  8. Zachary David, R-ace
  9. Noah Stromsted, PHM
  10. Federico Rifai, Xcell

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít