Jednání s Ferrari pomalu začaly, přiznal Charles Leclerc

Jednání s Ferrari pomalu začaly, přiznal Charles Leclerc

Charles Leclerc prozradil, že v poslední době pomalu začaly diskuze o nové smlouvě s Ferrari. Jeho dosavadní kontrakt s italskou stájí byl podepsán v roce 2019, kdy po své premiérové sezóně za Ferrari ohromil tak, že dostal okamžitě rekordní prodloužení na 5 let. Aktuální smlouva mu vyprší na konci sezóny 2024.

V posledních měsících se začalo spekulovat, jestli chce Charles Leclerc s Ferrari zůstat. Jeho týmový kolega Carlos Sainz, který má taktéž smlouvu do konce příští sezóny, prohlásil, že svou budoucnost chce mít vyřešenou během zimní přestávky. Monačan tvrdí, že si nepřipouští žádní termíny, pokud jde o zajištění svého dalšího působení po vypršení aktuálního kontraktu.

„Nemám žádné konkrétní termíny. Chci říct, že mám pořád pocit, že rok a půl je pořád dlouhá cesta. Ale žádné konkrétní termíny jsem si nestanovil,“ uvedl Charles Leclerc.

Na otázku, jestli již začala jednání o obnovení smlouvy s Ferrari, odpověděl: „Pomalu. Začínáme o tom pomalu mluvit, ano.“

Monačan je opakovaně spojován s přestupem do Mercedesu, přičemž šéf Stříbrných šípů Toto Wolff potvrdil, že monacký pilot je na jeho radaru. Dalším zmiňovaným týmem byl Aston Martin. Tyto spekulace Charles Leclerc vyvrátil a zdůraznil, že o možnosti přestupu do konkurenčního týmu ani neuvažoval.

„Abych byl upřímný, zatím mě to nenapadá,“ uvedl ohledně možnosti přestupu do jiného týmu pro sezónu 2025.

„Když říkám, že jsme o tom (prodloužení smlouvy – pozn. red.) začali bavit, je to jen tu a tam, ale zatím nic zvláštního, nic konkrétního. Opět cítím, že je to ještě dlouhá cesta a nemám pocit, že je teď správný čas o tom začít mluvit.“

Charles Leclerc, který ve své první sezóně ve formuli 1 v roce 2018 jezdil za Sauber a byl členem Akademie Ferrari, a pro sezónu 2019 povýšil do týmu z Maranella. Pilot Ferrari je tak poprvé situaci, kdy má plně pod kontrolou svůj osud v královně motorsportu. Pětadvacetiletý jezdec nicméně tvrdí, že se hodlá soustředit na svou jízdu a pomoci se Ferrari zotavit z těžkého startu do letošní sezóny.

„Je to pravděpodobně poprvé v mé kariéře, kdy jsem v takové pozici. Nemyslím, že je to proto, že by mě v minulosti nikdo nechtěl, ale vzhledem k mé smlouvě je to poprvé v mé kariéře, kdy se vlastně blížím k dohodě ve formuli 1. Je to pro mě velmi důležité.“

„A všechny ostatní změny, které jsem doposud dělal – v podstatě ze Sauberu do Ferrari byly docela přímé. Takže je to jiná situace, ve které se ve své kariéře nacházím. Ale nevadí mi to – soustředím se jen na řízení, zatím jen doufám, že ve Ferrari budu co nejrychleji vyhrávat, a pak se uvidí.“

V letošním roce se jezdec Ferrari postavil na stupně vítězů pouze jednou, zásluhou Charlese Leclerca v Ázerbájdžánu, kde skončil třetí. A na vítězství se stále čeká. Ale přestože v loňské sezóně Monačan zvítězil na Red Bull Ringu, Charles Leclerc nepředpokládá, že by tento víkend mohl vyzvat dominantní Red Bull.

„No, loni jsme byli ve zcela jiné situaci. Přijeli jsme zde s velmi konkurenceschopným monopostem a věděli jsme, že můžeme svést souboj s Red Bullem. Bohužel letos víme, že Red Bull je z hlediska závodního tempa stále poměrně daleko vpředu. Takže jsou jiné cíle. Ale máme několik vylepšení na autě, které nám pravděpodobně pomohou se posunout správným směrem,“ uzavřel rozhovor Charles Leclerc.

Sdílejte na:
Zavřít