Je nereálné vyhrát všechny letošní závody, říká Wolff

V Mercedesu si nemyslí, že je reálné vyhrát všech 21 závodů, přestože zažívají perfektní vstup do sezóny a v Barceloně si připsali již pátý double v řadě.

Německý tým vyhrál 5 krát po sobě Pohár jezdců a Pohár konstruktérů. Na obnovenou hrozbu Ferrari a nová aerodynamická pravidla zavedená v letošním roce zareagoval tým rekordním vstupem do sezóny.

Díky dominantnímu víkendu v Barceloně má Mercedes v Poháru konstruktérů téměř 100 bodů náskok před Ferrari.

Na otázku, zda je reálné vyhrát všech 21 závodů, šéf Mercedesu Toto Wolff řekl: „Ne. V první řadě musíme zůstat pokorní a zůstat nohama na zemi.

Pětkrát jsme předvedli skvělý výkon a pětkrát jsme si dojeli pro double, pro nás to ale není samozřejmostí. Neříkám to jen tak, tohle je opravdu náš způsob myšlení.

Nadcházející dva týdny pro nás budou obrovskou výzvou. V posledních letech jsme neměli v Monaku dobrý výkon. Pamatujete si, jak byl vloni Daniel Ricciardo s Red Bullem silný? Jeli si vlastní ligu.

Musíme jít krok po kroku. Příští víkend vypadá na papíře náročně.“

Dvě z pěti výher Mercedesu byly pro německý tým lehčí, jelikož Ferrari nedokázalo z rychlejšího auta dostat maximum.

Ferrari mělo vyhrát závod v Bahrajnu, Charlese Leclerca ale postihl technický problém motoru. 21 letý mladík byl nejrychlejší i v Ázerbájdžánu, v kvalifikaci měl ale nehodu.

Na otázku, zda se bojí, že Mercedes vyhraje všechny závody, Mattia Binotto řekl: „Nikdy se nevzdáme. Našim hlavním cílem je předvádět lepší výkon než v Barceloně.

Každý okruh je jiný, už Monako bude od Barcelony hodně odlišné. Naše auto má silné i slabé stránky. Myslím ale, že na takovéto dohady je ještě brzy.“

Nejblíže byl k tomuto úspěchu od zavedení turbo-hybridní éry Mercedes v roce 2016.

Mercedes tehdy vyhrál 19 z 21 závodu. Nevyhrál pouze ve Španělsku, kde oba jezdci navzájem kolidovali a v Malajsii, kde Hamiltona postihla porucha motoru.

Red Bull se jeví jako nejpravděpodobnější bezprostřední hrozba pro 100% rekord Mercedesu, jelikož v Monaku, kde se koná další závod, má Red Bull dobrý výkon.

Šéf Red Bullu Christian Horner si nemyslí, že by Mercedes zvládl vyhrát všechny závody.

Řekl: „Pochybuji o tom. Je těžké vyhrát všech 21 závodů.  Nikdy neříkej nikdy, ale byl by to sakra úspěch. Zatím to vypadá jako šampionát Mercedesu. Můžeme vidět, že po 5 závodech jim z maxima chybí pouhé 3 body.“