Jako v Melbourne: Josep Marti vyhrál i v Monaku sprint F3

Jako v Melbourne: Josep Marti vyhrál i v Monaku sprint F3

Sobotní sprint formule 3 v Monte Carlu vyhrál stylem start-cíl 18letý Španěl Josep Marti z týmu Campos. Piotr Wisnicki dojel stáji PHM Racing by Charouz pro 18. místo.

Nesportovní obracení výsledku kvalifikace pro sobotní sprinty má v Monaku přirozeně zvláště perverzní dopad: Na trati, kde se za normálních okolností nedá předjet, má ten, kdo startuje úplně vepředu ohromnou šanci na úspěch… A tak byl za svůj slabý 12. kvalifikační čas jedinečnou příležitostí startovat z pole position „obdarován“ Josep Marti (Campos).    Španěl směl vyrazit před Italem Leonardem Fornarolim (Trident), Švýcarem Gregoirem Saucym (ART) a Britem Taylorem Barnardem (Jenzer), zatímco nejlepší z páteční kvalifikace Gabriele Mini startoval jen z 12. místa. Tři piloti PHM Racingu by Charouz nebyli na gridu mezi top 20 a tak byly jejich vyhlídky na body jen teoretického rázu.

Marti využil dárečku pravidel výborně a po startu se usadil na špičce před Fornarolim a Saucym. Neutralizovalo se ovšem ještě v průběhu prvního z 23 kol: po střetu v St. Devote mezi Edgarem, Boyou, Yeanim a Charouzovým Fariou. Jejich havárie přibrzdila i Sophii Flörschovou v dalším voze ze Žebráku.

Závodilo se znovu teprve od 6. kola, přičemž restartu nejlépe využil Franco Colapinto tím, že se posunul před Barnarda na 4. pozici. Polák Piotr Wisnicki z týmu PHM by Charouz se posunul kupředu na 18. místo.

Zbytek závodu se na bodovaných místech obešel bez změn pořadí – a možná proto překvapivě i bez dalších neutralizací. Marti vyhrál po sprintu v Melbourne i v Monaku. V cíli byl nakonec s jasným náskokem 4,5 sekundy před těsně sevřeným triem Fornaroli-Saucy-Colapinto. Piotr Wisnicki dojel na pro jeho poměry dobrém 18. místě, Flörschová skončila 23.

Do nedělního závodu ostartuje F3 již v 8:00h ráno.

Výsledek sprintu F3 v Monaku:

  1. Josip Marti, Campos
  2. Leonardo Fornaroli, Trident
  3. Gregoire Saucy, ART
  4. Franco Colapinto, MP
  5. Taylor Barnard, Jenzer
  6. Gabriel Bortoleto, Trident
  7. Sebastian Montoya, Hitech
  8. 8. Luke Browning, Hitech

18. Piotr Wisnicki, PHM Racing by Charouz
23. Sophia Flörsch, PHM Racing by Charouz
nedojel: Roberto Faria, PHM Racing by Charouz      

Zdroje článku:

Redakce SvětFormule.cz (Roman Klemm)
Sdílejte na:
Zavřít