Jako bych šel do ředitelny, říká po páteční nehodě Hamilton

Jako bych šel do ředitelny, říká po páteční nehodě Hamilton

Lídr šampionátu a pětinásobný mistr světa Lewis Hamilton se během druhého pátečního tréninku opřel o bariéru a musel tak pro zbytek dne odstoupit. Brit se cítil, jako by byl předvolán do ředitelny.

Mercedes v čele s Lewisem Hamiltonem dominoval prvnímu pátečnímu tréninku, v tom druhém ale na výjezdu z 9. zatáčky ztratil kontrolu a vrazil pravým zadním kolem do bariéry.

Na následky nehody musel stuttgartský tým vyměnit zadní zavěšení vozu. Na trať se už Hamilton nevrátil, ačkoliv se dle jeho slov mechanici urputně snažili monopost připravit.

„Chlapi se opravdu hodně snažili, ale nezbyl nám čas. Nepamatuju si, kdy jsem naposledy ztratil celý trénink. Samozřejmě není příjemné sledovat trénink z boxů, je to jako sedět v ředitelně a přát si, abych se mohl vrátit zpět do třídy,“ řekl Lewis Hamilton.

„Byla to nevinná chybička. Zkoušel jsem jet několik kol na střední směsi pneumatik a hledal jsem limit. Trošku jsem to přehnal a z deváté zatáčky jsem vyjížděl smykem, doufal jsem, že netrefím zeď.“

„Tyhle věci se ale stávají, musíte je umět vzít a hodit za hlavu a co nejdříve být zpět na koni,“ dodal pětinásobný šampion.

Technický ředitel James Allison po výsledcích druhého tréninku doufá v souboj s Ferrari. Italských rivalů se stříbrné šípy na této trati vždy obávaly.

Druhý jezdec Mercedesu Valtteri Bottas se nechal slyšet, že auto je velmi rychlé, ale potřebuje vyvážit balanc.

„Auto bylo po změnách, které jsme pro druhý trénink připravili, hůře zvladatelné. Kromě toho se ale zdálo být rychlejší,“ uvedl finský závodník a vítěz letošních dvou Grand Prix.

„Je dobré mít nový motor a k tomu trochu víc výkonu. Rozdíl není příliš výrazný, ale je to poznat a mám z toho dobrý pocit. Auto bylo velmi rychlé jak v kvalifikační, tak závodní rychlosti, ale Ferrari bylo opět silné na rovinkách. V sobotu to bude velký boj.“

Sdílejte na:
Zavřít