Jak vznikla a co znamená ikonická fráze Hammer time?

Jak vznikla a co znamená ikonická fráze Hammer time?

Všichni fanoušci formule 1 ví, že když se objeví vysílačka se slovy: „It’s Hammer time,“ tak se většinou sedminásobný mistr světa snaží ze svého monopostu dostat maximum. Sám teď Lewis Hamilton vysvětlil, kde se tato ikonická fráze vzala.

Fráze jeho dlouholetého závodního inženýra Petera „Bono“ Bonningtona, který vždy před plánovanou zastávkou v boxech oznamuje do vysílačky: „Okay, Lewis, it’s Hammer time“ (lze volně přeložit jako: „Ok, Lewisi, je čas na to šlápnou“) je už více než deset let zvukovou kulisou závodů formule 1 – a ano, je to odkaz na MC Hammera.

Vedle toho Lewis Hamilton dodal, že to byla jen zkratka, kterou si s Peterem Bonningtonem vzájemně vytvořili, aby věděli, kdy mají před zastávkou pořádně zatlačit. Britský pilot vysvětlil, že originální původ této rádiové vysílačky pochází z hitu MC Hammera “U Can’t Touch This,“ kde přímo zazní text: „Stop, Hammer time,“ a sedminásobný mistr světa si tuto frázi osvojil pro termín, kdy má ze svého auta dostat maximum, než vjede do boxů. Pilot Mecedesu tak vysvětlil, že potřebuje rychle zjistit, kdy má začít tlačit, než aby měl monolog od “Bona“ z vysílačky.

„Hammer time je… řekněme že moje zastávka bude ve 20. nebo 25. kole, a v tento moment obvykle říkají, že je “time to push“ (volně přeloženo “je čas zatlačit“ – pozn. red.). A já říkám, že někdy stejně na to tlačíš. Bono by přišel s těmi dlouhými větami ve stylu: „Ahoj Lewisi, jen abys věděl, že je čas začít tlačit,“ a je to opravdu dlouhá řeč. Tak jsem řekl – Bono, jen mi řekni it’s Hammer time a znamená to tlačit jako blázen,“ vysvětlil Lewis Hamilton.

Britský pilot vyhrál s Mercedesem šest ze svých sedmi mistrovských titulů a podepsal smlouvu, která mu zaručuje, že bude u Stříbrných šípů až do konce sezóny 2025. Bonnington byl Hamiltonovi po celou dobu jeho působení u Mercedesu na blízku jako jeho závodní inženýr.

Sdílejte na:
Zavřít