Jak vidí Schumacher šance na získání sedačky Mercedesu?

Jak vidí Schumacher šance na získání sedačky Mercedesu?

Německý pilot Mick Schumacher prohlásil, že si je plně vědom situace ohledně Lewise Hamiltona a jeho odchodu z Mercedesu. Rezervní pilot Stříbrných šípů totiž stále věří, že se do královny motorsportu jednou vrátí.

Lewis Hamilton se rozhodl opustit Mercedes na konci letošní sezóny a všichni očekávají, koho Stříbrné šípy oznámí jako nástupce, který bude jezdit po boku George Russella.

Mick Schumacher se od roku 2023 podílí na roli testovacího a rezervního jezdce týmu z Brackley poté, co ho tehdejší šéf týmu Haas Günther dal přednost Nicu Hülkenbergovi.

Zatímco v letošním roce bude Němec stále plnit svou roli u Mercedesu, bude také jezdit s týmem Alpine vytrvalostní závody (WEC). Pro Micka Schumachera to znamená návrat k závodění na plný úvazek, přestože se snaží najít cestu zpět na startovní rošt F1.

Po překvapivém oznámení Lewise Hamiltona o jeho konci u Stříbrných šípů se Mick Schumacher rozhovořil o svých šancích na návrat do F1 a vyjádřil přesvědčení, že se může vrátit tam, kde působil jeho otec. Německý mladík věří, že situace ohledně volné sedačky Mercedesu může otevřít několik příležitostí, protože na trhu s jezdci zavládne chaos.

„Jsem si samozřejmě vědom toho, že Lewisovo místo v Mercedesu pak bude volné. Formuli 1 stále sleduji a doufám, že se mi sen opět splní. Nakonec je ale důležité, abych také dělal své věci a viděl svou roli rezervního jezdce – a zejména svou roli jezdce WEC v popředí. Pokud budu podávat dobré výkony, uvidíme, kam mě to zavede,“ řekl Mick Schumacher německé Sky.

Sdílejte na:
Zavřít