Jak reagoval Mazepin na svůj konec ve formuli 1?

Jak reagoval Mazepin na svůj konec ve formuli 1?

Nikita Mazepin prohlásil, že jeho ochota vyhovět požadavkům FIA byla zcela ignorována, když s ním Haas ukončil kontrakt kvůli invazi Ruska na Ukrajinu. FIA v úterý mimořádně svolala zasedání a nastínila, že ruští závodníci budou moci závodit pod vlajkou FIA.

Zároveň FIA vypracovala dokument, který vyžadoval podpis jezdce a potvrdil by solidaritu FIA se situací na Ukrajině, vlastní neutrální status a zákaz všech ruských vlajek a symbolů.

Nicméně v sobotu ráno Haas oznámil své rozhodnutí o ukončení smlouvy jak Mazepinovi, tak i jeho hlavnímu sponzorovi Uralkali.

Ruský pilot následně vydal na svých sociálních sítích prohlášení.

„I když chápu obtíže a rozhodnutí FIA, moje trvalá ochota přijmout navržené podmínky, abych mohl dále pokračovat (ve formuli 1 – pozn. red.), byla zcela ignorována a nebyl dodržen žádný proces při tomto jednostranném kroku.“

„Těm, kteří se snažili situaci pochopit, patří moje poděkování. Svého času v F1 jsem si vážil a upřímně doufám, že budeme moci být všichni opět spolu v lepších časech. V příštích dnech řeknu více.“

Mazepin poprvé testoval formuli 1 už v roce 2016, v pouhých 17 letech u tehdejší Force Indie (dnešního Aston Martinu). U této stáje zůstal testovacím jezdcem i v letech 2017 a 2018.

Ruský pilot měl volnou spolupráci s Mercedesem v sezóně 2019, kdy jezdil s monopostem stříbrných šípů během testů uprostřed sezóny a taky měl soukromý testovací program se staršími vozy Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít