Irvine: Vettel není pořádná konkurence, je přeceňovaný

Irvine: Vettel není pořádná konkurence, je přeceňovaný

Tituly Lewise Hamiltona podle Brita nemají takovou váhu, neboť Vettel nepředstavuje příliš velkou hrozbu. Je podle něj příliš přeceňovaný.

Čtyřnásobný mistr světa Formule 1 Sebastian Vettel je příliš přeceňovaný. Tvrdí to Eddie Irvine, sám bývalý pilot Ferrari, který Němce dokonce počastoval termínem „one-trick pony“, což je idiom označující člověka, který dokáže být dobrý pouze v jedné věci.

Přestože Irvine zároveň říká, že Formuli 1 nesleduje, neboť je podle jeho soudu příliš nudná, pochybuje o hodnotě posledních mistrovských titulů Lewise Hamiltona. Jeho krajan totiž podle Irvina neměl velkou konkurenci.

V rozhovoru pro BBC Northern Ireland Irvine řekl: „Myslím, že Vettel je dobrý, když je vpředu a nemá s kým závodit.

Když sledujete Lewise, Lewis se soustředí na závodění a jak se dostat dopředu. Na Vettela koukáte a když s někým závodí, stejnou měrou se soustředí na toho soupeře jako na to, kam jede, takže nevyhnutelně do toho soupeře narazí.

Stává se to prakticky pokaždé. Myslím, že Vettel je dobrý jezdec, ale čtyřnásobný mistr světa, já to v něm prostě nevidím. Myslím, že je strašně přeceňovaný, umí jen jednu věc. Lewis má mnohem širší talent.“

Na Schumachera Hamilton nemá

Irvine se zároveň pustil do Hamiltona, ten podle něj zdaleka nedosahuje kvalit Michaela Schumachera, jehož byl rodák ze Severního Irska v letech 1996 až 1999 týmovým kolegou.

„Když se podíváte na ty tři roky, co byli Lewis a (Jenson) Button spolu (u McLarenu), Button ho v celkovém měřítku porazil,“ říká Irvine.

„Tohle Michaelovi nikdy nikdo neudělal. Michaelova úroveň výkonnosti byla konstantně vyšší, přestože je Lewis úžasně talentovaný jezdec.

Když Lewis přišel do Formule 1, bylo skvělé ho sledovat a jeho předjíždění se nic nevyrovnalo. V předjíždění je asi lepší než Michael. Co se ale rychlosti týče, a vyrovnanosti během celého víkendu, celého roku, nemyslím si, že na Michaela někdo má, ani (Ayrton) Senna.“

Za chybu už neplatíte. F1 je bezpečnější a bezpečnější, což je dobře, ale už je to moc.

Eddie Irvine

Sdílejte na:
Zavřít